Evdeki Karıncalardan Kurtulma Yolları

LAL
Moderatör
Karıncalardan kurtulma yolları nelerdir?

Evinizi karıncalar istila ettiyse ve karıncalardan nasıl kurtulunur diye dert yanıyorsanız sizlere evdeki karıncalardan kurtulmak için çözüm önerilerinde bulunacağız.

Bu yöntemlerden her birini deneyerek sonuçlarını gözlemleyebilirsiniz. Hangi yöntemden başlayacağınız sizlere kalmış bir durum.

Karıncaların geldiğini düşündüğünüz yerlere bir miktar öğütülmüş tarçın serpiniz.
Fesleğen de karınca ve sivrisinekler için caydırıcıdır.
karincalar.jpg

2/3 bardak su, 1/3 beyaz sirke ve 2-3 kaşık bulaşık sabunu karıştırarak oluşturacağınız karışımı karıncaların geldiği bölgelere serpin.

Birçok karıncanın geldiği bir yol varsa buraya bebek pudrası serpin. Pudra karıncaların koku izini bloke eder. Evinizdeki karıncalar dönüş yolunun kaybederler.Gelecek olanlar yolu kaybettikleri için bir daha dönemezler. Bu metodda karıncaların geldiğin yerin doğru tesbit edilmesi gerekir aksi takdirde gelmeye devam edeceklerdir.

Ayrıca tuz, borik asit, öğütülmüş kahve, kurutulmuş nane, sirke, karabiber de karınca gelmesini engelleyici maddelerdir. Karıncaların geldiği yerlere serpiniz. Borik asit ve diğerlerini insanlarada zararlı olduğundan görünmez yerlerde (çocuklara dikkat) kullanmaya dikkat ediniz.

Narenciye kabuklarını (limon v.s.) su ile mixerde karıştırıp karınca deliklerine dökün.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
4
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
16
Görüntülenme
122B
Üst