Eskişehir Ramazan İmsakiyesi 2021 - Eskişehir Sahur ve İftar Vakitleri

Eskişehir iftar vakti hangi saate denk geliyor? Eskişehir için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Eskişehir imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Nihayet o kutlu günleri bir kez daha yaşamayı rabbimiz bize lutfetti . Bir yıldır özlediğimiz misafir nihayetinde tekrar geldi. Ramazanın kutlu saatleri kişileri bir birlerine yakınlaştıran, rahmet, mağfiret ve cehennemden kurtuluş ayıdır. Ulu Rabbimizin bizim üzerine farz kıldığı oruç görevinin mesuliyetini yerine getirmek isteyen insanlar bu ibadetin nasıl yapıldığını iyice bilmelidir.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okunduktan sonra niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti denmektedir.

Burada Eskişehir kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı`nca tespit edilen iftar ve sahur saatlerine erişebilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul eylesin.

Eskişehir İmsakiyesi 2021​

eskisehir imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Eskişehir için Bayram Namazı vakti : 06:18

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 
Üst