Erzurum Ramazan İmsakiyesi 2021 - Erzurum Sahur ve İftar Vakitleri

Erzurum iftar vakti hangi saate denk geliyor? Erzurum için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Erzurum imsakiyesi paylaşılmaktadır.

O kutlu feyz dolu, bereketli rahmet ayı bir kez daha geldi. Bir senedir hasret kaldığımız misafir elhamdülillah tekrar geldi. Ramazan ayı insanları bir birine yakınlaştıran, rahmet, bağışlanma ve cehennemden halas olma ayıdır. Yüce Allahımızın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin yükümlülüğünü edâ etmek isteyen insanlar bu ibadetin şartlarını etraflıca idrak etmelidir.

Oruç farizesi imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denmektedir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezanla birlikte oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Bu konumuzda Erzurum ili için Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlanmış iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul etsin.

Erzurum İmsakiyesi 2021​

erzurum imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Erzurum için Bayram Namazı vakti : 05:35

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst