Erkek dediğin

Erkek dediğin yakışıklı olacak. Şöyle karşıdan yürüyüp gelirken endamına hayran kalacaksın, ruhun ruzgarına kayacak. Omuzların, bacakların, düz karnın o sert hatlı çene kemiğinin, hokka gibi burnun seyrine doyamayacaksın. Bakımlı olacak erkek dediğin. Saçları temiz, çorapları temiz, kıyafetleri düzgün olacak. Bu kalıbın içinde tam bir beyefendi barındıracak. Kaşı, gözü güzel olacak, dişleri temiz ve beyaz; ama bunlardan önce özü sözü dogru, sözünün eri bir delikanlı olacak. Eline kagıt kalem alsa delikanlılığın kitabını yazacak. Komple olacak yakışıklığı. Korkmayacaksın gecenin bir vakti uyanıp da yanında gördüğünde onu. Yakışıklı olacak ama aklını sende tutacak kadar da akıllı… Seni elinin tersiyle değil avucunun içiyle kavrayacak. Bileceksin ki emin ellerdeyim, başkası tutamaz elimi böyle. Rahat olacaksın yanında, çok konuşmayacak, beynini didiklemeyecek.

Erkek dediğin, sen onun icin kendine baktığında, sırf ona daha güzel görünmek için giyinip kşsadığında hiçbir şey olmamış gibi davranmayacak. Ruhunu okşamasını bilecek. Romantik olacak, kimi gün habersizce kucağında çiceklerle çıkıp gelecek. Özel günleri unutmayı marifet sanmayacak. “Öküz” olmayacak senin bütün zerafetine karsı. Gerçekten seven bir kadın sevgi ve ilgi bekler, erkeğine verdiği aşkın karşılığında kücük bir tatlı söz, kısa bir mesaj, bir çagri bile onu mutlu edebilir. Erkek dediğin bütün bunları cebinden para harcıyormuş gibi cimrilikle yapmayacak. Ben aranmayı, cok aramayı sevmem demeyecek. Her şey kendi istediği gibi olsun istemeyecek. Sadece kendi canının istemesine bağlamayacak her seyi..

Erkek dediğinin, hissettiğiyle yaptığı sey arasunda uçurum olmayacak. Cesur olacak cesur. Seni seviyorum derken korkmayacak, başka şeylerin arkasına gizlenmeyecek. Seviyorum deyip bir sonraki perdede kaçmayacak, özlüyorum diyorsa gelecek, kaybetmek istemiyorum diyorsa kaybetmeyecek. Erkek dediğin aşkına sahip çıkacak. Korkak olmaz erkek dediğin..

Erkek dediğin aldatmayacak. Aldatmak basitliktir. Seviyorum diyorsa aldatmaz erkek dediğin. Aldatıyorsa sevmiyor demektir..

Erkek dediğin yakısıklı olacak, çekici olacak ama bundan çok daha öte bir sey… Zeki olacak. Kadının küçük yalanlara, bahanelere inanmayacağını, kendisini kendi gibi tanıdığını bilecek. Kadının zekasını küçümsemeyecek kadar zeki olacak. Zeki olacak, seni bir hamur gibi karmasını bilecek, o hamura kendisi katmasını da. Değerlerini bir anlık hevesler ugruna satmayacak. Namussuzluğunu, ahlaksızlığını ancak ve ancak seninle yataktayken kullanacak. Yan gözle hatun kesmeyecek, üstüne sevgili edinmeyecek.

Erkek dedigin önce sevecek. Kendini sevmeyen erkekten kimseye hayır gelmez. Bir bakarsın ki yıllar sonra bu adamla ne yataga sıgıyorsun, ne toprağa… Koluna girip gezmesini bileceksin gururla, koynuna alıp sevişmesini de. Babalığını da bilecek, ana-babaya hürmet etmeyi, kadir kıymet bilmeyi, vefakarlığı, fedakarlığı… Erkek dediğin seni koruyacak, kuşatacak. O nerede olursa olsun seni koruyacağını bileceksin. Pısırık olmayacak erkek dediğin..

Erkek dediğin erkek olacak güzelim. Seni sadece sen olduğun için sevecek. Parayla pulla, kariyerle, güçle, kimin ne dediğiyle hareket etmeyecek. Hem sevgilin, hem arkadaşın, hem dostun, hem baban, hem çocuğun olacak, huzurla bagrına basacaksın. Bileceksin ki evde o erkeği beklemenin zevkini, huzurunu baska hiçbir şey yaşatamaz sana..