En Pahalı Hayvanlar

Ekrem Harbici uye.
En Pahalı Hayvanlar...

Bengal kedisi
Fiyatı: 800 dolar-3 bin dolar
Bengal kedileri birbirinden oldukça farklı, özel cins olarak yetiştirilmiş, benekli türden evcil kediler olup, Habeş Amerikan Shorthair (kısa tüylü), Birmanya veya Mısır 'Mau' cinsi kedilerin Asya Leopar kedileri ile türetilmiş soyundan gelmektedir. Evcimen Bengal kedileri, Orta Asya’nın vahşi yörelerinde bulunan yabani, benekli Asya Panter kedisi soyunun günümüze kalan egzotik mirasıdır. Yabani soyunun emsalsiz örneği olarak özel şekilde yetiştirilmiş çok hoş, güzel ve sevecendirler ve adeta bir dost gibidirler.

Uzun gövdeli ve adaleli türden kediler olduklarından dolayı dış görünüşleri bir hayli iridir. Ayrıca çok güçlü ve dayanıklıdırlar.

Kar maymunu
Fiyatı: 3 bin 500 dolar
Kar maymunu olarak da adlandırılan bu maymunlar tropik kuzenlerinden oldukça farklıdır. İnsanoğlunun doğayı tehdit etmesiyle, nesli tükenme sınırında olan bu maymun türü, tüysüz kırmızı yüzüyle diğer cinlerden ayrılıyor. Ortalama ömür süresi 25 yıl.

Sincap maymunu
Fiyatı: 4 bin dolar
Sincap maymunu Orta ve Güney Amerika'daki tropik ormanların alt tabakasında yaşar. Kürkü kısa ve sıkıdır. Omuzu zeytuni, el, ayak ve sırtı sarımsı turuncu renklidir. Boğaz ve kulaklar beyaz; ağzı ise siyahtır. Kafasının üst kısmı saçlıdır.

Sincap maymunları 25 ile 35 santimetre uzunluğunda olup kuyruğu ile birlikte 35 ve 42 santimetredir. Ağırlığı 750 ile 1100 kilo arasında değişir. Bütün maymunlar içerisinde en büyük beyne sahip olanıdır. Vücut ağırlığı beynin 1/17'si kadardır. Oldukça sosyal ve barışçıl bir yapıları vardır.

Tüysüz Çin köpeği
Fiyatı: 4 bin dolar - 5 bin dolar
Türüne en az rastlanan köpek cinsidir. Oldukça barışçıl ve arkadaş canlısı yapıları vardır. Sıcak ve güneşli bir günde ciltleri güneş yanığı olabilirler. 10 yıl ile 12 yıl arasında ömür süresine sahip bu köpek türünün kökeni Afrika kıtasınd dayanıyor.

Savannah kedisi
Fiyatı: 4 bin dolar - 10 bin dolar
Savannah kedileri, zeki, oldukça oyuncu, hareketli ve sosyal kedilerdir. Yumuşak ve nazik bir mizaçları vardır. Yoğun bir sevgi, ilgi, okşanmak ve öpücüklerden çok hoşlanır.

Sahibiyle, evdeki diğer evcil hayvanlarla ve çocuklarla iyi geçinen ve iletişim kurabilen savannah'ların en büyük özelliği suyu sevmeleridir.

Gövdesi de uzun,ince yapılı ve esnek olan Savannah kedisinin kemik yapısı oldukça iyi gelişmiştir ve kaslı bir yapıya sahiptir. Boyun oldukça uzun, göğüs geniştir.

Çene yapısı güçlüdür ve burun ile birlikte yüze vahşi bir görünüm kazandırır. Gözler orta büyüklükte oval ve badem şeklindedir. Göz renkleri zengin yeşil, sarı, altın, veya karamel kahve gibi tüm canlı renklerde olabilir.En pahalı kedi türüdür.

Mona Guenon maymunu
Fiyatı: 6 bin dolar
Dişi maymun türüdür. Doğal yaşam alanı Batı Afrika tropikal ormanlarıdır fakat her türlü orman hayatına uyum sağlayabilen bir donanıma sahiptir.Evde beslemek aslında yasal değildir.Bu hayvana sahip olabilmek özel birtakım izinler gerektirmektedir.

Debrazzas maymunu
Fiyatı: 10 bin dolar
Bu maymunu en kolay beyaz tüylü sakallarından tanıyabilirsiniz. Kürkü de gridir. Ortalama ömür süresi 22 yıldır. Görüntülerinin aksine oldukça uysal ve insan canlısı hayvanlardır.

Çizgili piton yılanı
Fiyatı: 10 bin dolar
Yılanın üzerindeki şeritli çizgiler bu hayvanı türünün en farklı ve sıradışı örneği yapıyor. Siyaha yakın çerçeveli açık sarı bu çizgi belki de bu hayvanın bu kadar pahalı olmasını sağlamıştır.

Amerika papağanı(Hyacinth Macaw)
Fiyatı: 6 bin 500 dolar - 12 bin dolar
Papağan türnün belki de en pahalı cinsi Amerika papağanlarıdır. Canlı mavi tüyleri bu kuşları değerli kılıyor. Kanatları açıldığında oldukça büyüyebiliyor.

Albino Kaplan pitonu
Fiyatı: 15 bin dolar
Asya ve Afrika'da yaşar. Zehirsizdir. Geyik, insan, yaban domuzu, ceylan ve antilop gibi hayvanlarla beslenir. Boyu 2 metre kadar küçülebilir. Amerika'da yaşamaz fakat insanların piton yetiştirme merakları nedeniyle bu kıtada da rastlanır hale gelmiştir. Piton besleme konusunda uzman olmuş Bob Clark bu yılanı 15 bin dolara satıyor. Kaplana benzeyen görüntüsü ve albino rengi bu yılanı diğer yılan türlerinden daha çekici kılıyor.

Dişi Lavanta Albino pitonu
Fiyatı: 20 bin dolar
Bu kırmızı gözlü piton, eflatuna kaçan lavanta renginde olduğu için bu isim verilmiş. Türüne çok az rastlanan bu yılanı yine ünlü piton besleyicisi Bob Clark satıyor. Yalnız fiyatı böyle korkutucu bir hayvan için dudak uçuklatacak cinsten . Tamı tamına 20 bin dolar.

Şempanze
Fiyatı: 60 bin dolar - 65 bin dolar
Primatlar arasında insandan sonra evrimin en üst basamağına çıkmış olan türdür. Alet kullanmayı becerebilen nadir türlerdendir. Neslinin 50 yıl içinde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu ileri sürülen bu hayvanın aslında doğal ortamı Orta Afrika ve Batı Afrika ormanlarıdır. ABD'nin ve dünyanın bazı bölgelerinde şempanze beslemek yasaldır.

Beyaz aslan yavruları
Fiyatı: 138 bin dolar
Türüne çok çok az rastlanmasının ana nedeni çekinik genlerinin olmasıdır. Beyazdır ama albino sınıfında yer almazlar. Göz rengi normal bir aslanın göz rengine çok yakındır fakat tüyleri ve derileri farklıdır.

Dünyada bulunması en zor hayvanlardan biri olduğu için de beslemek istiyorsanız eğer, ciddi bir para sarfetmeniz gerekiyor.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
41B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
25B
Yanıtlar
7
Görüntülenme
57B
Üst