En Güzel Sözler

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Rüzgarın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının pencerene vurduğu soğuk bir gecede yatağına uzanıp hayalini kurduğun ve keşke dediğin bütün güzellikler senin olsun..

Beyaz bir güvercin gönderiyorum sana, Kanatlarında mutluluk yüreğinde sevgi ve şevkat, Kar beyaz tüylerinde kokun, Ve gagasında iyi geceler öpücüğü Ona iyi bak.

Yatağını gül yapraklarıyla, Hayallerini papatyalarla süsledim Üzerini sevgimle örtüp kabuslarını da ben aldım ki En tatlı rüyalar seninle olsun.

Rüyaların en güzelini görürken, Tanrının seni korumak için gönderdiği Meleklerin kanatları öyle büyük olsun ki En masum anında bile kimse sana zarar veremesin.

Öyle insanlar tanıdım, her biri gökte bir yıldız gibi parlıyordu Oysa ben seni güneşim seçtim Ve bir güneş için binlerce yıldızdan vazgeçtim.

Hayallerin okyanuslar kadar büyükse Ve sen içinde bir kum tanesi gibiysen Umudun sesini dinle İçindeki kıpırtının okyanuslardan büyük olduğunu göreceksin.

Sevgiler vardır uğrunda ölmeye değer, Aşklar vardır ölünceye kadar yaşamaya değer, Ama öyle insanlar vardır ki Tanrıdan tapmaya değer.

Nehirler denizlere karışır dalgalanır fırtına olur durulur, Kalbimdeki kasırga hiç dinmez benliğim senle erir bütünleşir Ateş yanar küllenir ama sönmeyen bir ateş var senin ateşin !!

Bir gün bunalır çok özlerse yüreğin beni, Bir yıldıza takılsın gözlerin Çünkü aynı özlemle aynı yıldızda seni arıyor olabilirim.

Ufukta bir gemi görsem seni taşıyan, Mavi denize dalardım geriye bakmadan Uçsuz bucaksız mavilikte arardım beni Taa ki beni sende bulana kadar.

Ay yıldıza mutluluk fısıldarken Gökyüzü sevincini yeryüzü ile paylaşırken Ben sana bir parça mutluluk yolluyorum içindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye

Hani gözler varya sözleri anlatır, Hani sözler varya gözleri aglatır, Hani anlar varya değeri geç anlaşılır, Bir de aşk varya seni bana anlatır..

Başını göğsüme yasladığında tek bir düşmanım vardır: Geçip giden zaman.

Seni düşünür , seni özlerim , Sevgilerin özlemlerin derinliğinde Ne olur kır şeytanın bacağını birkez beni hatırla , Bir sonbahar serinliğinde..

Kalbimi kırmak suya yazı yazmak kadar zordur. Kalbimi düzeltmek ise gece doğan güneşe dokunmaya benzer. Sen o suya yazı yazdın Şimdi güneşin doğmasını bekle.

Şimdi daha iyi anlıyorum ki, Nefes almak değilmiş, yaşamak. Ateşlerde yanmak gibi bir şey, Seni severken,sensiz olmak...

Öyle güzeldin ki! Ama bir gün anladım yüzündeki güzelliğin ruhundan geldiğini. Öyle güzeldin ki! Anladım seni güzel gören benim gözlerimdi. Sevgimin güzelliğiydi seni güzelleştiren.

Eğilip gözlerime baktı: seni seyredebilirmiyim dedi usulcacık. Sandım eylemlerin, insanların gözlerimde ve yüzümde oynaşmasını Seyredecek. "evet" dedim belli belirsiz. Yumdu gözlerini. şaşırdım. Sonra anladım ki kalbinde seyrediyordu beni. Aynaya bakınca kendimi değil kocaman bir yürek Ve o yürekte ondan da büyük bir sen gördüm.

Yağmur vuruyorsa pencerene anla ki o zaman ben ağlıyorum. Yağmur pencerene vururken ,benim gözyaşlarım da kalbime vuruyor; Tıpkı yağmur gibi.

Bana kalsa gökyüzündeki tüm yıldızlar yerine bütün insanlara Senin gözlerinde ışlıdayan bir çift yıldızı gönderirdim.

Ya durgun olmalı deniz ; ya durmalı ya da kudurmalı, Sonuna kadar saplanamayacaksa hançer kınını da durmalı , Seven ölene dek sevilmeyecekse baştan unutulmalı.

Sen en büyük sevgiyi hakedecek kadar mükemmel , Herkesin sevmeyi haketmeyeceği kadar özelsin.

Sen dünyaya sürgün bir meleksin Ve ben seni o kadar çok seveceğimki Bir daha cennetine dönemeyeceksin!

Ne seni unutmak gibi bir çaba var yüreğimde, Nede aşkımı körükleyen bir rüzgar , Ne seni görmeden durabilecek kadar güçlüyüm, Ne de kaybetmeye dayanacak kalbim var.

Sevgi bir yıldızdır yanıp sönen , Masmavi bir düştür gökyüzünde hiç ölmeyen , Sevenlerin mumudur sevgi , Eriyip de hiç bitmeyen.

Eğer birgün sevmek istersen önce kendini sev, Daha sonrada istersen beni, Ama beni; beni sever gibi değil kendini sever gibi sevmelisin, Çünkü ben seni öyle sevdim.

Hayatta üç şeyi sevdim; seni, kalbimi, ümit etmeyi... Seni sevdim, sensin diye, kalbimi sevdim, seni sevdi diye, ümit etmeyi sevdim, Belki seversin diye...

Birgün biri çıkıpta güneşe adını buzla yazarsa , Bilki o seni benden daha çok seviyor...

Sen en büyük sevgiyi hakedecek kadar mükemmel , Herkesin sevmeyi haketmeyeceği kadar özelsin.

Yaşamak gecenin tüm karanlığına rağmen, Buğulu bir cama güneşi çizebilmektir. YAŞAMAK DİRENMEKTİR !

Ağlamak istiyorsanız asla yapmayın. Çünkü, bir yerlerde sadece sizin bir gülüşünüz için, Yaşayan birileri mutlaka vardır.

Eğer bir gün aşkın ölürse onu doğduğu yere göm kalbine !!
Gökyüzü yıldızlarla doluydu, ben hep seni düşünürken. Hüzün yıldızları koydum adlarını, seni hatırlatıyor diye. Aynı onlar gibi sende benden çok uzaklardaydın. göz kırpardın uzaklardan sessizce. Bense hep seni bekledim, kırık kalbim, yaşlı gözlerimle.

Seviyorum sevmenin acı verdiğini Her sevenin sevilmediği bile bile ... Ama yine de bir umut taşıyorum Belki seven sevilir diye.

Herzaman gül, hayata gülücük şaç, gülmeyi benimse, Çünkü senin bir gülüşün için, Koca dünyada yaşayan biri mutlaka biri vardır.

Güneşin doğduğu yerde parlayan bir ışık görürsen bilki senin için yanan kalbimdir.

Bazen sana gayesiz, raslantısal bakardım... Sense kaçırırdın gözlerini benden. Oysa , sana bakarken gözlerinde kalbini görürdüm. Gözlerin olmadan da kalbini göreceğimden habersizdin. Ve hatta sana bakmadan seni hissettiğimi bilmezdin.

Titrer durur ellerim yanında. Vücudum ürpermeyle dolar. Üşüyorum ben yanında. Çünkü varlığın içime serinlik veriyor.

İçim o kadar senle doldu ki... İnsanlar seni gözbebeklerimde görürler diye bakmaya korkar oldum.

Gördüğüm en güzel rüya senin olduğun, Duyduğum en derin sevgi senin eserin, Gördüğüm en güzel dünya senin gözlerin, Ve kurduğum en güzel hayal sensin.

Aşka burun kıvırmayin o çöl ortasında yemyeşil bir bahçedir. O bahçeye layık bir bahçıvan olmak için, Her bitkinin sürekli bakıma ihtiyaci olduğunu unutmayın.

Seni seviyorum diyebiliyorsam Bu sende bütün insanlığı , Bir anlamda bütün canlı olan herşeyi, Ve yine sende kendimi seviyorum demektir.

Gül bahçesinde geçse de ömrüm , Senin üstüne gül koklamam gülüm! Seni koklamak olsa da ölüm , İnan uğrunda ölmeye değersin gülüm.

Sevmek saçak altına sığınan göçmen kuşun, Kar tanecikleri arasında uçuşan beyaz tüyünü görebilmektir.

Ben seni dün sevmedim çünkü dün bitti. Ben seni bugün sevmedim çünkü bugün bitecek. Ben seni yarın sevdim çünkü yarınlar hiç bitmeyecek.

Mehtap sularda gümüşten bir iz bırakırken, Gökte yıldızlar parlıyordu. Yalnız kaldığım günler ve geceler, Kalbim her yerde seni arıyordu.

Yaşamın kaynağı sevgiyse eğer, Sevgi mutluluk, mutluluk paylaşmak, Paylaşmak dostluk, dostluk hatırlanmak, Hatırlanmak unutulmamaksa eğer, demekki sevilmişiz.

Eğer birgün bulusacağımız yere gelemezsem. Dünyanın bütün renklerinden oluşan bir demet çiçek yaptır.Çünkü beni senden ayıracak olan tek kuvvet, Ölüm beni yakalamış demektir.

Sevmek seni seviyorum demek değil..... Seni seviyorum derken titremektir..

Karlı bir çam ormanında nefes almak bahtiyarlığına benzer seni sevmek..

Yüzünü alıyorum elime yaşam budur , Bir gülün akşamı da budur Seninle doğmak yeryüzüne her sabah Ve silinmek seninle.

Sen yollara yürürsen , çiçekler de yürür, şaşarım gülüşünün ardından güneş doğmazsa, Bir çocuk kapıları kırıp kırlara koşmazsa, Sen ufuk çizgisinin düşüncesiyle özgür, Gülüşü ışık olupta yüzüme akan düş, Sen uzak kıyıların adamı, Sen benim yüreğimde açan gülsün.

Sevgilim yalan söylersem sana, kopsun ve mahrum kalsın dilim Sana " SENİ SEVİYORUM" deme bahtiyarlığından sevgilim, Yalan yazarsam sana kurusun ve mahkum kalsın elim ,okşayabilmek saadetinden seni Sevgilim yalan söylerse sana gözlerim iki damla gözyaşı gibi avuçlarıma aksınlar Ve göremesinler seni birdaha.

Bana geleceksen herşeyinle benim olarak gel. Bir emanet gibi geldikten sonra, Yanımda olmanın ne anlamı kalır ki.

Ne olduğumun ne yapacağımın hala farkında değilim, Ama seni sevmekle en doğrusunu yaptığımın farkındayım.

Nasıl uzaktaki yıldız parlak gelirse insana Uzakta olduğun için tutkunum sana. Hani en güzel aşklar imkansız gelir ya insana, İmkansız olduğun için aşığım sana.

Mutluluk bazen bir doruk kadar varılmaz güç, Bazen bir gelincik kadar ömrü kısa, Bazen bir öpücük kadar, Bazende bir veda gibi soğuktur. Sen hep sıcak kal.... Denizler sonsuzdur ama sevgim kadar değil, Güneş ısıtır ama senin kadar değil, Herkes seni sever ama benim kadar değil.

Yarı dalgalı olmamalı deniz ya tam durmalı yada tam kudurmalı, Yarı ümit vermemeli sevgiye ya tam sevmeli yada çekip gitmeli, Ama tam sevmek en yüreklisi

Sen beni değil uzaklığımı sevdin, Sen beni bensiz sevmeyi seçtin, Ben varken bensizliği seçtin.

Bir yelkenli olsaydım rüzgarın sürüklediği, Her limanda seni arardım sana dokunmak ve Seni sonsuza kadar hissetmek için.

Sıkıntı çekecek kadar gücüm acı çekecek kadar sabrım kalmasada Seni sevecek kadar kalbim her zaman vardır.

Adını gökyüzüne yazdım bulutlar sildi Kumsala yazdım dalgalar sildi En sonunda kalbime yazdım kimse silemedi.

Hayatta en güzel şeyler hep senin yoluna çıksın, Ama içimden bir yerlerde sana ait zavallı kalbim ister ki, Bu güzelliklerden birtaneside ben olayım.

Sevmek gülü dikeni ile avuçlamaktır, Kan içerisinde kalsada yureğinle sevmektir. Dikenin hesabını gülden soramazsın. Dikeni var diye sevmemezlik yapamazsın.

Ne içimde seni unutmak gibi bir his var Nede aşkımı körükleyen bir rüzgar Ne seni görmeyecek kadar güçlüyüm Ne de görmeye dayanacak kalbim var.

Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine, Gözlerin duman duman takılırsa uzaklara, Kulakların deli deli çınlarsa, Bil ki biryerlerde özlenmişsindir.

Bir insanın idaelleri olmalı sonsuzluk gibi, Bir insanın özlemleri olmalı umutla açan çiçekler gibi, Bir insanın "BİRTANESİ" olmalı "BENDEKİ" "SEN" gibi

Dünyadaki bütün ağaçlar kalem, Denizler mürekkep olsa, Sana olan sevgimi yazamazlar.

Sevgim sonsuz ama anlayana, Aşkım sonsuz ama yaşayana, Dostluğum gerçek ama paylaşana, Dertlerim sıradan ama unutturabilene, Sen "Birtanemsin", her zaman da öyle kalacaksın.

Yeniden doğdu güneş dünyaya, yeniden batacak karanlığa Ama sen bir kere doğdun kalbime hiçbir zaman batmayacaksın.

Tek seni düşünüyorum, düşünmeye değersin, Senin için yaşıyorum yaşanılacak birisin, Seni çok seviyorum sen buna değersin, Hep yanındayım herşeyimsin..

İnsanı uyandığında bin pişman eden, Geriye dönmek isteyip ama dönemeyince çaresizlikten delirten, Hayatta sadece bir kere görülecek harika bir rüyasın sen.

Uyandığında gecenin karanlığında bir ışık ararsan Beni düşün çünkü ben gecene aydınlık, Gününe sıcaklık sevgine karşılık vermek için seninleyim..

Mutluluğun gökyüzünden dökülen yağmur damlaları kadar bol olsun O kadar mutlu olki gözlerindeki mutluluk Mutluluğu arayan mutsuzların umut ışığı olsun..

Ne varsa aradığım bilki sende bulmuşum senden öncesi yoktu seninle var olmuşum sende bütün umutlar sende bütün özlemler beni sende arama ben artık senin olmuşum.

Bir gece titreyerek uyanırsan Bilki resmini öptüğüm andır Bir gün yaşlar süzülürse o güzel gözlerinden Bilki birtanem yokluğundan öldüğüm andır.

1000 yıl seni severim 1000 yıl benim olsan 1000 yıl daha isterim..

Eğer bir gün gökten yağmur yerine taş yağarsa ve güneş batıp ebediyem hiç doğmazsa bil ki seni unuttum ve bir başkasını sevdim..

Someone misses you .Needs You Worries about you, Lonely without you Its love, I love you ....

Kendimi kör düşündüm, kötü oldum, Sağır olsaydım ne yapardım bilmem, Birde dilsiz hissettim , kalbim sızladı, Sensiz olsam ne yapardım dedim ve düşünürken öldüm!!

Seni Sen olduğun için değil , Seni bende bulduğum için seviyorum .

Güneşin doğduğu da bir gerçek battığı da... Kalbimin attığı da bir gerçek, günün bittiği de.. Ne çıkar tüm gerçekleri saysak tek tek. Seni Seviyorum ya, iste o en büyük gerçek...

Özlemek güzel şeydir, özlüyorsa Özlenen Beklemek güzel seydir, gelecekse beklenen Sevmek güzel seydir, seviyorsa sevilen...

Benim sevgim, zaman ve uzaklıkla sınırlı değildir. Zamanı kaldırınca aynı andayız. Uzaklığı kaldırınca aynı yerdeyiz. O zaman her an ve her yerde seninle birlikteyiz...

Kalbim seni unutacak kadar hainse, Ellerim onu parçalayacak kadar asidir.