EA: Tiger Woods geliri ikiye katlayabilir

pesimist sanal alem
Electronic Arts'ın popüler golf simülasyonu Tiger Woods serisini çevrimiçi abonelik servisi ile daha fazla gelir getirecek bir modele çevirecek.
Electronic Arts'ın en büyük video oyunları yatırımından biri olan Tiger Woods golf oyunu, oyun konsolları için çevrimiçi olarak yüklenebilir ve abonelik yöntemi ile kullanılabilir bir modele çevrilecek.

Wall Street Journal'ın haberine göre, firma önümüzdeki sonbaharda ünlü golf şampiyonu Tiger Woods'un ismiyle piyasaya sürdüğü oyunu İnternet üzerinden satılan bir oyun haline getirecek.

Firma, bu şekilde oyunu dağıtım kanalları kısıtlı olan kutulu oyun pazarından çekerek, dünyanın her yerinde internet bağlantısı olan oyun konsolları üzerinden daha çok oyuncuya ulaştırmayı planlıyor.

ABD sınırlarından yapılan çevrimiçi oyun yüklemesi gelirlerinden 2008 yılında 2.9 milyar dolar gelir elde edildi. Bağımsız denetleme kurumu DFC tarafından yapılan bir öngörü, bu rakamın 2013 yılında 7.9 milyar dolara çıkabileceğini ifade ediyor. Electronic Arts, büyüyecek bu pazardan büyük dilimi almak istiyor.
 
Üst