DVD yi CD ye bölmek (resimli anlatım)

Ömer
Yönetici
Arkadaşlar Forumda bu konu hakkında çok istek gördüm ve çoğunluğun bilgiği yöntem winrar ile bölme. bu iş çok uzun sürdüğünden size daha kısa bir yöntemi resimli olarak göstermek istedim... ben bunu çok yaptım ve sizinle paylaşmak istedim...

Diyelimki bir dvd oyununuz veya fliminiz var ve bunu DVD-ROMu olmayan bir arkadaşınıza vermek istiyorsunuz... Vaya internetten bir DVD oyunun indirdiniz ve CDye yazamıyorsunuz...

ilk önce aşağıdaki linkleten Alccohol %120'yi indirin ve kurun...

Daha sonra bölmek istediğiniz DVDyi DVD-ROMa takın (veya imageyi sanal cd-romla açın)

Alcohol %120 yi çalıştırın ve "İmage Yapya Sihizbazı"ı tıklayın.

dvd-to-cd-1.jpg

Açılan bölümde üst köşede "CD/DVD Sürücü" yazan bölümden geçerli sürücüyü seçiyoruz. Alt köşede "ASLA PARÇALAMA" yazan bölümden bölmek istediğimiz boyutu seçiyoruz ve "Sonraki" butonunu tıklıyoruz.

dvd-to-cd-2.jpg

Açılan pencereden imajı kopyalayacağımız dizini deçiyoruz ve "Başla" butonunu tıklıyoruz...

dvd-to-cd-3.jpg

daha sonra çıkan image resimdeki gibi olması lazım... ilk iki dosaya alcohol resimli... daha sonra bu dosyaları CDye yazdırıyoruz ve alcohol %120 yüklü bir bilgisayarda aynı dosya içine çıkarıyoruz...

dvd-to-cd-4.jpg

bundan sonra işimiz tamamlandı... artık sanal cdrom oluşturmak için istediğimiz bir sanal cd-rom programını kullanıyoruz...

Resimde görüldüğü gibi DAEMON Tools sadece 1 dosyayı görüyor. o dosyayı seçiyoruz ve imagemiz sorunsuz çalışıyor...

dvd-to-cd-5.jpg

şunu garanti edebilirim ki bu işlem Winrar la bölme işleminden çok daha hızlı...

Not: CD yazım hızını En fazla 8x'te yapın, hızlı yazımlarda cd'lerde veri okuma hatası olabiliyor...