Dürüstlük ile ilgili Hadisler

• Konuyu başlatan deep
  • Başlangıç tarihi
  • Görüntülenme 75.796
deep Harbi Aktif Üye
dürüstlük ile ilgili hadisi şerifler, Hazreti Muhammed (S.A.V) in dürüstlük ile ilgili sözleri, dürüstlük ile ilgili hadisler ayetler

Doğrularla beraber olun

Yalan sözden kaçının

Beni Rabbim en güzel şekilde terbiye etti

Bir sahabi Hz Peygambere Ya Rasûlullah bana İslâmı öyle tanıt ki, senden başka birine sorma ihtiyacını duymayayım deyince, Rasûlullah şöyle buyurmuştur: Allaha inandım de, sonra da dosdoğru ol *

Doğru olunuz, kurtuluşa erersiniz

Doğruluk insanı iyiliğe yönelir, hayırlı işlerde cennete kılavuzluk eder Bir kimse, doğruluğu prensip edinirse sıddîk olur Yalancılık da insanı kötülüğe ve fücura sürükler Kötülük de çehenneme götürür Bir kimse yalancılığı prensip edinirse Allahın divanında kezzab yalancı defterine yazılır

Alemlerin Rabbi Allaha hamdolsun, Rahmandır, Rahîmdir. Din gününün sahibidir. Ancak sana kulluk eder, ancak senden yardım dileriz.Bizi doğru yola ilet. Nimet verdiğin kimselerin yoluna

Emrolunduğun gibi dosdoğru ol

Doğruluk insanı iyiliğe yönelir, hayırlı işlerde cennete kılavuzluk eder. Bir kimse, doğruluğu prensip edinirse sıddîk olur. Yalancılık da insanı kötülüğe ve fücura sürükler. Kötülük de çehenneme götürür. Bir kimse yalancılığı prensip edinirse Allahın divanında kezzab yalancı defterine yazılır

Alemlerin Rabbi Allaha hamdolsun, Rahmandır, Rahîmdir Din gününün sahibidir Ancak sana kulluk eder, ancak senden yardım dilerizBizi doğru yola ilet Nimet verdiğin kimselerin yoluna

Emrolunduğun gibi dosdoğru ol

Doğrularla beraber olun

Yalan sözden kaçının

Beni Rabbim en güzel şekilde terbiye etti

Bir sahabi Hz. Peygambere Ya Rasûlullah bana İslâmı öyle tanıt ki, senden başka birine sorma ihtiyacını duymayayım deyince, Rasûlullah şöyle buyurmuştur: Allaha inandım de, sonra da dosdoğru ol

Doğru olunuz, kurtuluşa erersiniz