Dünya'yı şaşırtan kabile

agent force Harbi Aktif Üye
Brezilya ve Peru arasındaki Amazon Ormanları’nda, dış dünya ile daha önce hiç tanışmamış bir kabile bulundu.
kabile1.jpgHayatlarını avcılık yaparak sürdüren kabilenin erkekleri, fotoğraflarını çeken helikoptere mızrak ve oklarla saldırdı.

kabile2.jpgBrezilyalı Survival International kuruluş dün bu büyük keşfi tüm dünyaya açıkladı. Brezilya’da yerlilerin yaşam alanlarını koruyan kuruluş, Peru sınırındaki Amazonlar’ın derinliklerinde daha önce hiç duyulmamış bir kabilenin fotoğraflarını yayınladı.

“Envira Yerlileri” adı verilen yaklaşık 30 kişilik grubun daha önce dış dünyayla hiç tanışmadığı açıklandı. Grubun fotoğraflarını çeken helikoptere korku ve şaşkınlıkla baktıkları görülüyor.


Çalı ve dallarla yaptıkları çadır şeklindeki barınaklarda yaşayan Envira Yerlileri, vücutlarını bitki köklerinden elde ettikleri boyalarla boyuyor.


Bu ilginç seyahatle ilgili bilgi veren Survival International’dan kabile uzmanı Jose Carlos, “Üzerlerinden uçtuk. Ve onları gördük. Onların var olduklarını ispatladık. Bu inanılmaz” sözleriyle duygularını açıklıyor.

kabile3.jpgBilimadamlarının, henüz kabileyi ziyaret etmedikleri, sadece havadan tespit yapıldığı öğrenildi.

kabile4.jpgTepelerinde uçan helikopteri görünce kaçmak yerine ok atarak 'savaş' durumuna geçen yerlilerin, dış dünya ile hiç bir şekilde irtibat kurmadıkları anlaşılıyor.

kabile5.jpgSurvival International’a göre, Amazon’daki doğa kıyımı, yerlilerin hayatlarını tehlikeye atıyor. Brezilya’da benzer şekilde yaşayan 64 kabile olduğu belirtiliyor.

kabile6.jpg


Dünya üzerindeki bu heyecan verici keşif, büyükşaşkınlık ve marek uyandırdı.

kabile7.jpgKaynak:Hürriyet
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
27B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Üst