Dünyanın en büyük örümcek ağı bulundu

joss Yeni Üye
Kaç örümcek tarafından örüldü bilinmez şu an dünyanın en büyük örümcek ağı Amerika'da. Bir diğer iddiaya göre İngiltere'de daha büyük bir örümcek ağı var. Ancak şu an için resmedilmiş en büyük örümcek ağı Amerika'nın Teksas eyaletinde keşfedildi.

Teksas'ta bulunan Lake Tawakoni Eyalet Parkı'nda ağaçların arasında bulunan ve tüyler ürpertici bir görünteye sahip olan bu örümcek ağı araknologları da hayrete düşürdü. Teksas'a 50 kilometre uzzaklıktaki eyalet parkında bulunan Tawakoni Gölü civarında keşfedilen bu örümcek ağı örümceklerin kollektif olarak ağ örebildiklerini gösterdi. Bu olay örümceklerin tek başına ağ ördüğünü sanan uzmanları oldukça şaşırttı.
dünyanın en büyük örümcek ağı

Teksas'ta her şey daha büyük, örümcek ağları bile. Teksas'taki devasa bir örümcek ağı, tüyler ürpertici olmanın ötesinde, birçok araknolog (örümcekleri inceleyen insanlar) için de şaşırtıcı bir keşifti. Texas, Rowlett'e 30 milden biraz daha uzaktaki Tawakoni Gölü Eyalet Parkı'nda muazzam bir örümcek ağı keşfedildiğinde, örümceklerin ortak bir ağ örmek için birlikte çalışabileceğinin kanıtı oldu. Bu, daha önce örümceklerin yalnızca yalnız çalıştığını düşünen birçok uzmanı şaşırttı.

180 metrelik bir alanı kapladığı tahmin ediliyor, ancak ince yüzlerce olan bu narin yapıya sahip olan ağların düz bir hale getirilememesi, toplam uzunluğunun ne kadar olduğunun hesaplanmasını imkansız hale getiriyor.

Bir başka dev örümcek ağı Dallas civarında Rowlett bölgesinde keşfedilmişti. Ağaçların kefen gibi sarıldığı bir görüntü oluşmuş ve görenler bu doğal dekorasyon karşısında şaşkınlıklarını gizleyememişti.

Bir başka kaynağa göre ise;

Dünyanın en büyük örümcek ağı İngiltere'de bulunmuştu. 1998'de Ken Rhompson tarafından keşfedilen ve milyonlarca kara örümcek tarafından yapıldığı tahmin edilen, dünyadaki en büyük örümcek ağı olduğu tahmin edilen örümcek ağı İngiltere Warwick'de bir oyun alanında toplam 4,54 hektar alanı kaplamaktaydı.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
2
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst