Doğal Taşların Vücudumuza Yararları

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Doğal Taşların Vücudumuza Yararları Nelerdir? Hangi Taşların Vücudumuzda Nelere Faydaları Var? Doğal Taşların Vücudumuza Yararları Varmı?

Sihirli taşlar, insan sağlığını yakından etkiliyor.Kuvars kristalleri duyguları dengelerken , ametist bağışıklığı kuvvetlendirmeye yardım ediyor...

Alternatif tıp, yiyeceklerden içeceklere kadar pek çok alana girmiş durumda.Uzmanlar değerli taşların insanların fiziksel ve ruhsal sağlığı üzerinde önemli etkilerini olduğunu belirtiyor.
{mosgoogle}
Doğal taşların şifa enerjileri hakkında bilgiler, Mısır tabletlerinden elde edilen verilere göre, yaklaşık olarak 200 bin yıl öncesine hatta daha da önceye, Atlantis ve Mu uygarlıklarına kadar uzanıyor.
Günümüzde, onkolojide kanser hastalarına, doğal bir taş olan "selenit" içerikli vitaminler veriliyor.Diş ve diş eti hastalıklarına iyi gelen, diş macunlarında kullanılan "fluorid" de aslında doğal bir taş.Bunların dışında bir çok taş, fiziksel ve zihinsel hastalıkların tedavisinde kullanılıyor.

Taşlar, tedavi yöntemi olarak kullanılmanın dışında zihinsel yetenekleri geliştirmek, ruhsal gelişime yardımcı olmak, pozitif enerjileri çekmek ve sezgileri güçlendirmek gibi bir çok amaçla da kullanılabiliyor.Her taşın ayrı bir özelliği var ve istenen konularda bu taşlar takı olarak takılarak, evde bulundurularak ya da sürekli kişinin üzerinde taşınarak kullanılıyor.

Doğal taşlar, milyonlarca yıl süren bir zaman diliminde meydana geliyor.Oluşumları süresince, birçok doğal enerji vibrasyonunu üzerine alıyor.Taşların üzerinde birikmiş olan bu enerjiler, taşları kendi enerji alanına alan insanlarda , oldukça önemli pozitif etkiler oluşturuyor.Taşların yaptığı bu olumlu etkiler bilimsel olarak ispat edilmemiş.Ancak deneyip faydalarını görenlerin tavsiyesi, bu doğal taşlar ailgiyi artırmıştır.Doğal taşlar ayrıca şans getirmesi amacıyla da kullanılmaktadır.

Taşların iyi şansı üzerinde topladığı, benzer titreşimlerin birbirini çektiği ilkesine göre doğrudur.Pozitif doğal enerjileri üzerinde taşıyan bir taş, aynı şekilde pozitif enerjileri kendisine, daha doğrusu kendisini evinde ya da üzerinde taşıyan insanlara çekiyor.Doğal taşlar bir çok hastalığa iyi geliyor.Sahip olduğu enerji alanının güçlü olması ve kişinin kendi enerji alanını etkilemesi, taşların kişideki bloke olmuş ve hastalığa yol açan enerjiyi dengelemesini sağlıyor.

Hastalıkların vücuttaki enerji dengesizliklerinden oluştuğu bilinmektedir.Enerji alanı dengeye kavuştukça; kişi canlanır ve kendisini çok daha iyi hisseder.Bilimsel anlamda taşların bu etkisi ispat edilmemiş olsa da , bir çok sayıda kişi deneyimlerinden taşların iyileştirici etki yaptığını kabul etmektedir.Örneğin baş ağrısı, romatizma ağrısını dindirmek veya konsantrasyon bozukluğundan kurtulmak için üzerindeki negatif enerjiden kurtulmak gerekiyor.Sağlık sorununa iyi gelen bir taşı üzerinizde bulundurarak doğal taşların şifa verici etkisinden faydalanmak mümkün...

Oluşumları mineraller ve jeotermal sulardan meydana gelen değerli taşlar, renk tayfı içinde yoğun hale gelmiş ışık noktaları olarak tanımlanıyor.Gezegenimizin çekirdeğinin yakınında şekillenen erimiş magmadan oluşuyor.
Yeryüzüne doğru akarken mineralleri, gazları ve kaynar haldeki jeotermal suları da birlikte taşıyorlar.Oluşumlarını tamamladıkları milyonlarca yıl boyunca elektromanyetik enerjileri barındırır hale geliyorlar.Takı olarak kullanıldıkları zaman taşların elektromanyetik güçlerinin, vücudumuzun enerji alanını güçlendirdiği ve takıldıkları bölgeyi uyararak, iyileştirici etki yarattıkları söyleniyor.

Ametist

Endoktrin ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirdiği, kanı temizlediği ve enerji verdiği söyleniyor.Bilinç seviyelerini aktive etmesi ve yatıştırıcı etkisi de faydaları arasında.Meditasyonda etkili olarak kullanılan bir taş.Tepe chakra ilgili olduğu, migren ve akciğer hastalıklarına iyi geldiği ifade ediliyor.

Kuvars Kristali

Duygusal olarak dengeleyici etkisi olduğu söyleniyor.Beyin fonksiyonlarını uyarıyor ve dengeliyor.Kişinin çevresinde oluşan negatif enerjiyi yok ettiği gibi, pozitif enerji toplayarak aktive ediyor, biriktiriyor ve geçiriyor.Ayrıca tansiyonu düzenleyici olarak tanınıyor.Korunma, nazar, cep telefonunun ve bilgisayarın yaydığı radyasyondan etkilenmemek amacıyla da kullanılabildiği belirtiliyor.

Rutilli Kuartz

Tüm çakralarda etkisi olmasıyla , kandaki akyuvarları ve alyuvarları dengelemesi ile tanınıyor.Ayrıca baş ağrısında etkili olduğu , enerjiyi dengelediği, ruhsal gelişimi sağladığı söyleniyor.

Sitrin

Tedavi edici enerjinin meydana çıkmasını sağlıyor.Kendine güveni güçlendiriyor.Böbrek, kolon, ciğerler, mide, bağırsak, dalak, hazım organları, sindirim ve kalp için yararlı olduğu ifade ediliyor.Enerji vermek ve canlandırmak için kullanılıyor.Diyabete karşı etkili olmasıyla tanınıyor.

Lapis Lazuli

Zihinsel açıklık ve berraklık veren bir taş olarak biliniyor.Hafızayı güçlendiren ve kişiye güven veren etkisi olduğu söyleniyor.İletişim yeteneğini güçlendirmede ve sosyal fobik durumlarda etkili.İskeleti kuvvetlendiriyor, tiroid bezlerini hareket geçiriyor ve tansiyonu dengeliyor.Göktaşı olarak bilinen bu taş, depresyon ve başa çıkılamayan üzüntüler için kullanılıyor.

Aventurin
Bu taş, hücre yenileyici ve gençlik verici etkilere sahip bir taş olarak biliniyor.Hayal kuranların taşı olarak da tanımlanıyor ve kişinin hayallerini gerçeğe taşımasında etkili oluyor.Yaşlılıkla savaşmakta etkili olduğu söyleniyor.Aventurin neşe saçıcı bir taş ve kullanımı ile hem kullanan kişiye hem de çevresine neşe duyguları getiriyor.Ayrıca kolesterol düşürücü etkili ve bağırsak , cilt problemleri ve miyoba karşı kullanılıyor.

Hematit

Kan dolaşımı düzeninin sağlıklı olmasına yardımcı oluyor.Enerji verici ve canlandırıcı etkisi olduğu söyleniyor.Cesaret veren Hematitin , kararsızlık çekenler için çok faydalı olduğu biliniyor.İskelet sistemi hastalıklarına iyi geliyor.

Pembe Kuvars

Negatif enerjilerden koruyucu ve sevgi duygularını artırıcı bir taş.Kullanan insanların çevrelerinde sevgi dolu bir ortam olmasına yardım ediyor.Korkuyu ve öfkeyi azaltarak sakinlik veriyor.Kan dolaşımına iyi gelen bir etkisi olduğu söyleniyor.

Akik

Uyum verici bir etkisi var ve kan dolaşımına yardımcı oluyor.Bereket amacıyla da kullanılıyor.Özellikle işadamlarının pantolon ceplerinde akik taşımasının maddi bereketi artıracağına inanılıyor.Kötü rüyalara ve nazara iyi geliyor ve gerçeklerin farkına varılmasına yardım ettiği söyleniyor.

Obsidyen

Volkanik cam, olumsuz enerjiyi emiyor.Terapi gücü yüksek olduğu için vücut masajlarında kullanılıyor.Depresyona ve karamsarlığa iyi geliyor.Kaygıyı azaltrak bilinçaltındaki negatif duyguları temizliyor.Stresi azalttığı ve bağırsaklara iyi geldiği de biliniyor.

Kaplan Gözü

Sindirim sistemine çok iyi gelen bir taş.Aynı zamanda, sinirsel olarak oluşmuş, ağrıları azaltıp sinirleri yatıştırıyor:dalak , pankreas ve kolon için faydalı olduğu söyleniyor.Kişinin bağımlılık duygularını azaltıyor.

Aquamarine

Sinirleri yatıştırıyor ve kişiye içsel rahatlık veriyor.Neşe, huzur ve aşk duyguları veriyor.Akciğerlere ve solunum yollarına çok iyi geldiği biliniyor.İlham veren ve hafızayı güçlendiren etkileri de olduğu söyleniyor.

Opal

Güven veren ve negatif duyguları emen bir taş olduğu biliniyor.Görme sorunlarına çok iyi geliyor ve sezgilerin gelişmesine yardımcı oluyor.

Sodalit

İçeriğinde soda ve kalsiyum var.Hücre, damarlar ve organizmayı etkiliyor.Hormonların düzenlediği, lenf aktivasyonu ile bağışıklık sistemini güçlendirdiği belirtiliyor.Kan basıncını düşürdüğü, kalbi ve zihinsel aktiviteleri desteklediği söyleniyor.Sezgileri artırıcı ve ilham verici etkisi var.Nazardan, negatif düşüncelerden koruduğuna inanılıyor.Sakinleştirici etkili bir taş ve baş ağrılarına iyi geliyor.

Kırmızı Lal

Boğaz bölgesine yakın taşınması öneriliyor.Uygulayanlara göre, bağışıklık sistemini ve ileri yaşlarda cinsel fonksiyonları güçlendiriyor ve yaşam enerjisi veriyor.İnsana zindelik veren ve enerji gücümüzü etkileyen bir taş.Kadınlardaki regl düzensizliklerine ve sorunlarına iyi geliyor.Kanı temizleyip kan dolaşımını hızlandırıyor.

Turkuaz

Barışın ve ahengin taşı olan turkuaz, taşıyan kişilerin şifa yeteneklerini artırıyor.Tansiyon ve kalp hastalıklarına iyi geldiği belirtilen bu taşın, negatif enerjiyi ve nazarı önlediği biliniyor.Bağışıklık sistemine iyi geliyor.İletişimleri kolaylaştırıcı etkisi bulunuyor.Etkili konuşmaya ve şarkı söylemeye yardımcı oluyor.

Malakit

Kişiye güçlü olduğu duygusunu veriyor.Fiziksel acılardan kurtulmak için kullanılıyor.Neşe ve canlılık veren etkisi bulunduğu ifade ediliyor.

Yeşim

Bolluğun sembolu olan yeşim taşının, safra kesesi ve böbrek rahatsızlıklarına iyi geldiği söyleniyor.Korku ve endişe duygularına iyi geldiği söyleniyor.Toksin maddelerinin vücuttan atılmasını sağlıyor.Denge ve şifa verici etkileri biliniyor.Adalet, cesaret ve mütevazılık verdiğine inanılıyor.

Azurit

Duygularımızı rahatlıkla ifade etmemize yardım ediyor.Yorulan gözlere çok iyi geldiği söyleniyor.

Oniks
Konsantrasyon artırıcı olarak tercih ediliyor ve zihin açıcı özelliği ile tanınıyor.

Fluorit

Diş ve diş eti problemlerinden koruduğu, cilde faydalı olduğu biliniyor.Düşünceleri netleştirerek zihni dinlendiriyor.Psikolojik sorunlar için öneriliyor.Rahatsızlık veren mantıksız düşünceleri yok ediyor.Projelerin gerçekleştirilmesi için destek veriyor.

Jasper

Direnci artırıcı olarak biliniyor.

Agat (Agate)

Uzun ömrün ve mutluluğun simgesi.Tansiyon dengeliyici, öfkeyi ve siniri azalttığı yani günlük stresi attığı ifade ediliyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
16B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst