Doğal Makyaj Nasıl Yapılır

_MeçHuL_ [..вιя NΣFΣS нυzυя..]
1. Görünüm
Doğal makyajda görünüm iştah açan dudaklar ve yürek titreten gözler üzerine. Ne dumanlı gözler ne de ağır fondötenlere gerek var.
2. Rengini bul
Hangi rengin sizin renginiz olduğunu bilmeniz önemli. Eğer solgun ve renksiz bir cildiniz varsa şeftali tonları ve uçuk pembeler kullanmanız uygun olur. Eğer cilt renginiz sarıya dönükse krem formlu bej renkli malzemeleri tercih edin.
3. Önce deneyin
Makyaj malzemenizi satın almadan önce mutlak ve mutlaka test edin. Bir çok kadın yanlış renk seçimi yüzünden baştan kaybediyor ve ne kadar uğraşsalar dahi o makyaj kendilerine yakışmıyor. Ya yüzleri hayalet kadar soluk oluyor ya da koyu renkten dolayı maske takmış gibi görünüyorlar.
4. Dudaklara peeling
Dudaklarınızı pürüzlü görünümden ve kuruluktan kurtarmak için hafif bir peeling uygulaması yapın ve dudak nemlendiricinizi sürün. Dudaklar için satılan "lip exfoliator" ürünleri kullanabilirsiniz. Ölü deriler gidince dudaklarınız doğal bir parlaklığa da kavuşacak aynı zamanda...
5. Kapatıcı
Kapatıcı alırken kaliteli ve cilt tonunuzla tamamıyla bütünleşecek bir kapatıcı olmasına dikkat etmelisiniz. Krem kapatıcılar kolay emilim bakımından çok idealdir. Yüzünüzün istediğiniz her noktasında kullanabilirsiniz dudaklar dahil.
6. Fondöten
Kapatıcıdan sonra fondötene ihtiyacınız kalmadığını düşünüyorsanız kullanmayın. Eğer kapatıcılık açısından fondöten ile cildinizi tamamen pürüzsüz göstermek istiyorsanız da hafif bir fondöten tercih edin. Kuru cildiniz varsa ışığı yansıtan fondötenleri tercih edebilirsiniz. Aydınlık bir görünüm verirler. Fondöten ister mat ister ışık yansıtıcılı olsun mutlaka çok ince bir tabaka şeklinde sürün. Maksat; doğal görünüm unutmayın!
7. Allık
Sadece elmacık kemiklerinizin üzerine çok hafif bir pembelik verin. Şeftali tonu da olur. Krem ya da likit formlu allıkları tercih edin ki hem daha doğal hem de sağlıklı bir parlaklık kazanırsınız.
8. Maskara
Kirpiklerinizi önce kıvırın. Sonra hacim veren bir maskara ile birkaç dakikalık aralarla kirpiklerinizi 2-3 kat boyayın. Dolgun görünen kirpiklerinizi en son kirpik tarağı ile tarayın ve tane tane ayrık uzun görünmelerini sağlayın.
9. Dudak parlatıcısı
Ten rengi bir parlatıcı ile dudaklarınızı parlatın. Hatta içinde gümüş parlaklığı olanları tercih edin böylece daha da dolgun görüneceklerdir.
10. Son kontrol
Cildiniz saten gibi pürüzsüz ve sağlıklı bakışlarınız derin dudaklarınız da parlak ve çekici görünüyorsa bu iş tamamdır! Az ve öz yeterlidir...
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Üst