Doğal Güzellik Reçeteleri

naif
Moderatör
Doğal Güzellik Maskeleri, Doğal Güzellik Sırları
guzellik.jpg

Harbi Forum'un Harbi kızları için evde yapılabilece bir birinden çeşit makyaj sırrı.

Güzellik Reçeteleri; Bugüne kadar yalnızca doğanın sunduğu bir tatlandırıcı olarak kabul edilen bal, güzellik iksiri ve sağlık deposu olarak yeniden gündeme geldi. Glukoz, fruktoz, su ve emeğin birleşimi olan bal, bir güzellik ve sağlık iksiri olarak kabul ediliyor.
Siz de ev yapımı güzellik reçetelerinden yararlanmak istiyorsanız balı kullanmalısınız.Cildinizde, saçlarınızda balın mucizevi etkisini görmek hem pratik hem de son derece ucuz olacaktır.

İşte Doğadan Doğal Güzellik Reçeteleri

Yüz temizleyicisi:
1 yemek kaşığı balı, 1 avuç ince çekilmiş badem ve ½ çay kaşığı limon suyuyla karıştırın. Karışımı yüzünüze sürüp bir süre ovalayın. Cildinize iyice nüfuz ettiğinden emin olduktan sonra bol suyla yüzünüzü yıkayın.

Sıkılaştırıcı yüz maskesi:

1 yemek kaşığı balı, 1 yumurta beyazını, 1 çay kaşığı gliserini mikserde çırpın. Karışımı yüzünüze ve boynunuza sürün. 10 dakika kadar bekledikten sonra ılık suyla yıkayın.

Saç kremi:
1/2 fincan balı 1/4 fincan saf zeytinyağı ile karıştırın. Saçlarınız normal kuruluktaysa yalnızca 1 yemek kaşığı yağ katın. Karışımı saçlarınıza sürdükten sonra başınıza bir bone takıp yarım saat bekleyin. Saçlarınız şampuanla yıkadıktan sonra durulayın. Kuru saçlarınızın canlanıp parladığını göreceksiniz.

Tonik:

1 yemek kaşığı balı ve kabukları soyulmuş elmayı mutfak robotunda iyice ezin. Yüzünüze sürüp 15 dakika bekledikten sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın.

Saç parlatıcısı:

1 çay kaşığı balı, 4 bardak sıcak suda eritin. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra hazırlamış olduğunuz suyu saçlarınızın dibine çok fazla değdirmeden uçlarına doğru uygulayın. Daha sonra durulama yapmadan saçlarınızı kurutun. Parlaklığı görünce şaşıracaksınız.

Lahana ile Cilt Bakımı

Doğal Güzellik Reçeteleri- Cilt Maskelerinin Kullanımı

Mevsimin en lezzetli sebzelerinden beyaz lahana; cilt bakımı için bize yardımcı oluyor.
Lahana; А, В, С, К, Р ve РP vitaminlerini içerip cildi temizliyor, nemlendiriyor ve besliyor.

Kuru Ciltler için Maske

1 adet lahana yapraklarını incecik doğrayın. 1 çay bardağı sütle karıştırıp, lahanalar yumuşayana kadar haşlayın. Maskeyi ocaktan indirip soğuması için bekletin. Yüzünüze ve boynunuza sürüp 20 dakika beklettikten sonra durulayın.

Yağlı Ciltler için Maske

1 adet lahana yapraklarını incecik doğrayıp bir adet yumurta akıyla karıştırın. Yüzünüze ve boynunuza sürüp 20 dakika beklettikten sonra durulayın.

Karma Ciltler için Maske

1 adet lahana yapraklarını incecik doğrayıp üzerini geçecek kadar suyla yumuşayana kadar haşlayın. Lahana suyunu süzüp 1 yemek kaşığı balla karıştırın. Pamuk yardımıyla yüzünüze ve boynunuza sürüp 20 dakika beklettikten sonra durulayın.

Lahanayla hazırlanan cilt bakım maskelerini haftada 1 kez kullanabilirsiniz.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst