Diyarbakır Ramazan İmsakiyesi 2019 - Diyarbakır Sahur ve İftar Vakitleri

#1
Diyarbakır iftar vakti hangi saate denk geliyor? Diyarbakır için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Diyarbakır imsakiyesi paylaşılmaktadır.

O kutlu ve feyizli günler tekrardan geldi çattı. Geçtiğimiz yıldan beri gelmesini istediğimiz misafir nihayetinde tekrar geldi. Ramazan günleri mü`minleri bir birlerine yakınlaştıran, merhamet, affedilme ve cehennemden kurtulma ayıdır. Ulu Rabbimizin hepimizin üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin sorumluluğunu yerine getirmek isteyen mü'minler bu farizenin şartlarını iyice anlamalıdır.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezanla birlikte oruç için niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Sitemizin bu sayfasında Diyarbakır şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın hesaplanan iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Rabbimiz şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

Diyarbakır İmsakiyesi 2019Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Mayıs'ın 6. günü yani Pazartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (31 Mayıs'ı 1 Haziran'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 4 Haziran Salı günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Diyarbakır için Bayram Namazı vakti : 05:36

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
 
Top