Diyanet İşleri Başkanlığı 2012 Personel Yeterlilik Sınavı İşlemleri

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Sınava girecek aday, 01- 21 Şubat 2012 tarihleri arasında sınav ücreti olarak 50 (elli) TL KDV dâhil, EĞİTEK Döner Sermaye İşletmesi’nin T.C. Ziraat Bankası Beşevler/ANKARA Şubesi, Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası Küçükesat Şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile yatıracaktır.
diyanet-isleri-baskanligi.png

Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların/kurumların bu konuyla ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmaz. Ancak; adayın kendi kusuru dışında idari sebeple sınava girememesi durumunda, sınavın ait olduğu yıl içinde banka dekontu/ödendi makbuzu ile başvuruda bulunduğu takdirde kendisine ücret iadesi yapılabilecektir. Ücret iadesi alabilecek adaylar MEB’in resmî internet sitesinden sorgulatma yoluyla durumunu öğrenebilir.

Sınav ücretini yatıran her aday başvurusunu 01-21 Şubat 2012 tarihleri arasında meb.gov.tr internet adresinden yapacaktır.

Yeterlilik sınavına katılacak adaylar aşağıda tabloda yer alan gruplardan sadece birini seçebilirler.

1. Kur’an Kursu Öğreticisi
2. İmam-Hatip
3. Müezzin Kayyım

Sınava giren adayların yeterliklerinin tespitinde, Diyanet İşleri Başkanlığı internet sitesi “Eğitim Hizmetleri” sayfasındaki “Personel Yeterlikleri” kısmında yer alan “Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında din hizmetlerini yürütenlerin temel ve özel yeterlik kriterleri” esas alınacaktır.

Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı 81 İl Merkezinde yapılacaktır.

SINAV TARİHİ, GÜNÜ VE SAATİ

Yeterlik Sınavı, 11 Mart 2012 tarihinde, Pazar günü, Saat: 10.00’da yapılacaktır.

Daha detaylı bilgi için Diyanet'in yaptığı resmi sınav duyurusunu buradan okuyun.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
29B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
117B
Üst