Deniz Tunca Biyografi Kimdir

beren Yeni Üye
Bulgaristan 1983 doğumlu ve burcu terazi olan sinema dizi oyuncu

Deniz Tunca,İlköğrenimini beşinci sınıfa kadar yurt dışında tamamlayıp, beşinci sınıf ve Orta öğrenimini İstanbul da devam ettirdi.Tiyatroya olan ilgisi anaokul dönemlerinde, okulun tiyatro etkinliklerinde bulunmaya başladıktan sonra büyüdü.Ana okul döneminde okulun çeşitli etkinlikleinde yer almaya ...başlayan Tunca, okulun korosunda da yer aldı.Tenise başladı.


Lisenin ikinci döneminde, dedektif olmayı hayal etse de o dönem geçerli bir meslek dalı olmadığı için ve özel tiyatrodan gelen teklifle tiyatroya devam etti. Lise döneminde bulunduğu Tenis etkinliklerinde 3.lük, Modern dansta etkinliklerinde gösterdiği başarılı performanslarla 1'i oldu. Lise son sınıfı dil ve üniversite eğitimi için yurtdışında devam edip, Üniversiteyi Naftis Üniversitesi Sinema Oyunculuk bölümünü bitirdi. Eğitime devam etmeyi düşünen Deniz Tunca annesinin rahatsızlığı ve sonrasında vefatı nedeniyle(2003) İstanbul’a geri dönüp hayatının geri kalanını İstanbul’da devam ettirmeye karar verdi.
Gelen dizi, sinema ve reklam tekliflerini değerlendirmeye başladı. Mısır, Lübnan ve Türkiye ortak yapım bir projede tek Türk oyuncu olarak başrol aldı. Ardından Ihlamurlar Altında dizisinde 13 bölüm rol aldı. Aynı zamanda Peri Tozu sinema filmi teklifi ile ikici sinema filmi oyunculuğunu gerçekleştirdi. Ihlamurlar Altında dizi bitince, Yemin dizisinde Hülya karakteri ile tanındı. Babam çok değişti dizisinde Dilek karakteri rol aldı. Çekimler devam ederken aynı anda çekilen Havva Durumu projesinde Simla karakteri ve İlk Aşkım projesinde Ceyda karakteri ile iki doksan dakikalık filmde oynadı.Ardından Arka Sokaklar dizinde Dilek rolü ve 2010 yılında Sizi Seviyoruz kısa metrajlı filmde Deniz rolü ile başrol oyndı, 2010 Kaybedenler Kulübü sinema filminde Şebne rolü ile kalplerde yer aldı. Bazı reklam filmlerinde oynadı: İstkbal (anne rolu),Korona (ev hanımı ),Perflex (Avukat)Spor akademisine ve nefes koçluğu (holoterapi) eğitimini de tamamladıktan sonra , oyunculuğun yanısıra nefes koçluğu yapmaya başladı.

41218_422460763471_203305548471_4942347_229869_n.jpg
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst