Deniz Muharebeleri

Panick46 Yeni Üye
Esasen denizde de karadaki kuralların aynıları geçerlidir. Bütün birliklerin değerleri ve özellikleri aynıdır. Sen en iyisi önce şu Kara savaşı üzerine yazılmış makaleyi bir oku.
Denizde de bir ana cephe hattı vardır. Hızlı gemiler düşmanın yanına kadar sokulabilirler. Buna karşın uzun menzilli silahlarla donanımlı gemiler düşman gemilerini ikinci sıradan bombalarlar.
Doğal olarak denizde şehir surları yoktur ya da buna benzer aşılması gereken başka engeller. Bu yüzden topçu gemilerine de ihtiyaç yoktur.
Denizaltılar yine sadece denizaltılar tarafından çökertilebilir. Normal gemiler onlara karşı çaresizdirler. Bununla birlikte danizaltılar da kendi başlarına bir muharebeden galip gelemezler. Çünkü suyun altında da hiç bir gemiyi tutamazlar. Suyun üzerine çıktıklarında ise savaş gemilerine karşı hiç bir şansları yoktur.
Eğer hepsi sana çok fazla geldiyse endişelenme. Denizaltıların olması için öncelikle çok fazla araştırma yapmalısın. Bu yüzden de oyunun ilerleyen zamanlarında ortaya çıkarlar.
Nakliyecilerin üzerine de öyle çok endişe etmene gerek yok. Onlar da savaşa girmezler. Eğer savaşı kaybedecek olursan bir kaç saatlik dönüş yolculuğundan sonra tekrar elinde olurlar.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
39B
Üst