Cristian böyle oynarsa! Yalçın Türk

SüKuN Harbi Aktif Üye
Andre Santos’un erken gelen golünden sonra, Honved’in gardı düştü. Macar takımı Bilica’nın ağır bir kararla atılmasından sonra bile Fenerbahçe’ye baskı kuramadı. Tabii bu tablonun oluşmasında ilk maçın 5-1 gibi farklı bir sonuçla bitmesinin etkisi büyüktü.

Selçuk’un savunmaya geçmesini gören Macar kurmaylar, bir forvet oyuncusu sahaya sürerek üç hücumcuyla Fenerbahçe’yi hataya zorladı. Cristian Baroni’nin ön liberoda yalnız kalması avantajını da kullanan Macko-Abraham-Zsolnai üçlüsü, art arda pozisyonlar buldular. Bu bölümde Abraham üç net pozisyonu kullanamadı. Güiza da, Abraham’dan geri kalmadı.

Daum, Deniz ile Bekir’i alıp Selçuk’u tekrar ön liberoya çıkartarak Honved’in hızını kesti. Sarı-Lacivertliler tekrar maçın kontrolünü ele geçirerek, sürekli pas yapıp doksan dakikayı rahat bitirmeyi amaçladı. Ancak Volkan’ın inanılmaz hatası ve rakibin koluyla attığı gol maçın berabere bitmesini sağladı.

Fenerbahçe’nin yeni transferi Cristian Baroni, bu şekilde oynadığı sürece Aurelio ile sürekli mukayese edilecek. Çünkü, Baroni topu aldıktan sonra en yakındaki arkadaşına veriyor. Topla fazla çıkmadığı gibi, adam eksiltme düşüncesi de yok. Aslında Brezilyalı oyuncunun bunları yapacak kapasitesi var. Belki de Daum bu şekilde oynamasını istiyor.
 
Üst