Çorum Ramazan İmsakiyesi 2021 - Çorum Sahur ve İftar Vakitleri

Çorum iftar vakti hangi saate denk geliyor? Çorum için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Çorum imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Ramazan bir kez daha evlerimizi ve gönüllerimizi nurlandırmak için gelmekte. Geçen seneden beri beklediğimiz bu mübarek misafir çok şükür tekrar şeref buyurdu. Ramazan bireyleri bir birine yakınlaştıran, merhamet, bağışlanma ve cehennemden kurtulma ayıdır. Yüce Allahımızın biz müslümanların üzerine şart kıldığı oruç görevinin yükümlülüğünü îfâ etmek isteyen mü'minler bu ibadetin kural ve kaidelerini etraflıca öğrenmelidir.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Burada Çorum ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanmış iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Mevlam şimdiden tüm mü'`minlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul etsin.

Çorum İmsakiyesi 2021​

çorum imsakiye

Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Çorum için Bayram Namazı vakti : 05:59

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst