Çorlu Ramazan İmsakiyesi 2021 - Çorlu Sahur ve İftar Vakitleri

Çorlu iftar vakti hangi saate denk geliyor? Çorlu için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Çorlu imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Kutlu günlere doğru tekrardan tatmak üzereyiz. Geçen seneden beri beklediğimiz konuk sonunda kapımızı yine çaldı. Ramazan ayı bireyleri bir birlerine yakınlaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı rahmet, ortası bağışlanma ve sonu da cehennem ateşinden kurtulma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın bizim üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen müslümanlar bu görevin şartlarını iyice bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu yemeğin yendiği vakte iftar saati adı verilir.

Burada Çorlu kenti için Diyanet İşleri Başkanlığının hazırlanmış iftar ve sahur vakitlerine ulaşabilirsiniz.

Mevlam şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında kabul eylesin.

Çorlu İmsakiyesi 2021​

çorlu imsakiye

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Çorlu için Bayram Namazı vakti : 06:26

Yukarıda bulunan saat bilgisi Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst