Charlize Theron Kimdir

  • Konuyu başlatan deep
  • Başlangıç tarihi
  • Görüntülenme 2.313
deep Harbi Aktif Üye
Charlize Theron 7 Ağustos 1975 tarihinde Güney Afrika'nın Benoni kentinde doğmuştur. Babası bir Fransız annesi ise bir Almandır. Ebeveynleri bir yol yapım inşa şirketi işletiyorlardı. Kendisi henüz 15 yaşındayken evde çıkan bir münakaşa sonucu annesinin babasını vurduğuna şahit oldu. Bu hadise neticesinde babasını kaybetti. Annesi nefsi müdafaa yaptığı için suçsuz bulundu ve herhangi bir cezaya çarptırılmadı. 16 yaşındayken modellik hayatına adım attı. Modelliğe bir süre devam ettikten sonra dizinden bir problem yaşadı ve uzun süredir devam ettiği balerinliği profesyonel olamadan bırakmak zorunda kaldı.
charlize-theron.jpg

Bir gün bir iş için gittiği bankada görevli ile hararetli bir münakaşaya girdi, o esnada olaya şahit olan John Crosby’nin dikkatini çekti. Theron’a kartını veren Crosby kendisini oyunculuk için aramasını istedi. Bu olay sonrası Theron oyunculuğa ilk adımını atmış oldu.

İrili ufaklı birçok filmde rol alan Theron 1997’de Al Pacino, Keanu Reeves gibi ünlü isimlerle başrolünü paylaştığı Şeytanın Avukatı filmi ile Hollywoord’da adından iyice söz ettirmeye başlamış oldu.

Birçok defa dünyada en güzel kadın olma unvanına layık görülen Theron, 2003 yılında Amerika’da adından lezbiyen seri katil olarak söz ettiren Aileen Wuornos isimli hayat kadının gerçek hikâyesinin anlatıldığı Cani (Monster) filmi ile izleyicisinin karşısına çok değişik bir rolle çıktı. Dünyanın ilk kadın seri katili olarak bilinen Aileen Wuornos’u canlandırdığı film ile 2003’de Oscar ödüllerinde En İyi Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü.

2001’den 2010 yılına kadar İrlandalı oyuncu Stuart Townsend ile birliktelik yaşayan Theron, en son olarak 2012 yılının Mart ayında Jackson isminde bir çocuğu evlat edinmişti. 2014 Şubat ayı itibariyle ünlü aktör Sean Penn ile birliktedir.

Oscar’lı oyuncu 2008 yılının sonlarına doğru Birleşmiş Milletlerin barış elçisi oldu. Özellikle Birleşmiş Milletlerin AIDS ile mücadele programı (UNAIDS) kapsamında birçok etkinliğe katılan güzel oyuncu, bu kapsam çok çalışıyor.

Charlize Theron Resimleri
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
12B
Üst