Filmleri Ceyla Gölcüklü - Ceyla Gölcüklü Kimdir - Ceyla Gölcüklü Hayatı

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Ceyla Gölcüklü Kimdir, Ceyla Gölcüklü Hayatı
Ceyla Gölcüklü, 1972 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Bodrum’daki Halikarnas Disko’nun mülkünün yanı sıra Muğla’da bir zeytinyağı fabrikası, Gökova ve Marmaris’te yüzlerce dönüm değerli arazisi bulunan sanayici şadan gölcüklü’nün kızı olan gölcüklü, Robert Kolej’in ardından Bilkent Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdi. Eğitimine Gastronomiyle devam eden Gölcüklü’nün hayatı interbank genel müdürlüğü’nde çalışırken değişti. 1994 yılında bankanın müşterileri arasında yer alan uluslararası petrol şirketi eti’nin patronu iran asıllı Shery Shahnavaz’la evlendi. 17 eylül 1994’te Londra’da, Grovenor House’da evlenip Londra’ya yerleşti ve yaklaşık iki yıl orada yaşadı.

Bu sırada kızı Lara’yı dünyaya getiren Ceyla Gölcüklü, ardından eşiyle İstanbul’a taşındı. ancak eşi tekrar Londra’ya dönmek isteyince çiftin evliliklerinde de ilk büyük kriz doğdu. Bir süre eşinin isteğini yerine getiren gölcüklü, Londra’da yapamayacağını anlayınca eşiyle konuşup boşanmaya karar verdi. 2005 yılında 11 yıllık eşinden boşanan Ceyla Gölcüklü’nun petrolcü eşinden her yıl için 13 milyon dolar başta olmak üzere ev, hisse senetleri ve nakit paradan oluşan 140 milyon lira tazminat aldığı iddia edildi. Ama o her fırsatta böyle bir para almadığını, kendi ailesinin durumunun çok iyi olduğunu, eski eşinin ise kızının nafakasının dışında kendisine hiçbir şey ödemediğini söyledi.

Ceyla Gölcüklü, gazetecilerin dikkatini ilk olarak İran asıllı petrolcü Shery Shahnavaz’la yaptığı evlilikle çekmişti. bir bankada çalışırken tanıştığı Shahnavaz’la evlenip Londra’ya yerleşen, rüya gibi bir yaşam süren gölcüklü, tam 11 yıllık evlilikten sonra Shahnavaz’dan boşandı. Ve bu kez de aldığı iddia edilen 140 milyon liralık boşanma tazminatıyla gündeme oturdu. tazminatla ilgili kesin açıklamalar yapmaya yanaşmayan Ceyla Gölcüklü, o tarihten sonra kamera ve objektiflerin odak noktası haline geldi. Siren Ertan’la yaşadığı tartışma da Zeki Tanyeri ile sürdürdüğü bir dargın bir barışık ilişki de hep mercek altındaydı ama haftalar önce gelen bir tatsız haber hepsini unutturdu. sosyetik güzele pankreas kanseri teşhisi konmuştu.

2007 yılında Ceyla Gölcüklü ve Nurgül Kaya arasıda yaşanan kavga, magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Ceyla Gölcüklü ve eski aşkı Zeki Tanyeri'ye hakaret ettiği iddiasıyla, Nurgül Kaya hakkında 6 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Ersin Faikzade Ceyla Gölcüklü vefatının ardından hazırladığı videoyu Youtuıbe'da paylaştı. Uluslararası yardım gönüllüsü, ses sanatçısı ve yazar olan Faikzade Ceyla Gölcüklü'nün ölümünden sonra onu söylediği bir kaç cümle ile de son yolculuğuna uğurladı.

''Dünya nın sayılı simalarından genc ve dünyalar güzeli Ceyla Gölcüklü,sessiz sedasız bir anda ölüm kapısını caldıgında onu tanıyan tanımayan herkes bir anda irkildi ve üzüldü. Ne yazıkki her faniyi bekleyen gercek son olmasına ragmen yürekleri acıttı bu gencecik sessiz gidis. Kendisininde ifadesi ile 'beni fotograflarımdaki gibi hatırlayın' diye bizlere son bir kez seslendi. zarafetin ve güzelligin ile daima hatırlanıcaksın sevgili Ceyla Gölcüklü.

Pankreas Kanseri sebebi ile yaşama veda eden Ceyla Gölcüklü 6 gün boyunca yattığı Amerikan Hastanesi'nde hayata gözlerini yumdu. Önce beyin ölümü gerçekleştiği söylenen Ceyla Gölcüklü, Annesinin ölümünü kabul etmemesi üzerine yaşam destek ünitesine bağlı olarak yaşatılan Ceyla Gölcüklü'nün fişinin çekilmesine izin vermedi. Fakat Ceyla Gölcüklü 8 Aralık Çarşamba sabahı 11:45 sularında vefat etti.

Gölcüklü Amerikan Hastanesi’nin acil servisine 23 Kasım Salı günü getirildi. Durumu çok ağır olduğu için hemen yoğun bakıma alındı. Hastane kaydı boşandığı eşinin soyadıyla yapıldı. Kardeşi Şevket Gölcüklü hastane yönetimini ‘Ceyla Hanım ile ilgili kesinlikle bilgi vermeyeceksiniz’ diye tembihledi. Bunun üzerine Gölcüklü’nün ismi hastane kayıtlarına kırmızı renkle girdi.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst