çeliğe duyarlı siemens

sevdaL Sustuklarım Büyür İçimde
Siemens'in çeliğe duyarlı özel pişirme sistemi sayesinde ısı sadece tencere ve tavanın içerisinde oluşturulur. Ocak gözü ise bu işlem sayesinde neredeyse hiç ısınmaz. Böylelikle ocağın üzerine konulan, sıçrayan veya taşan hiçbirşey yanmaz. Bu özellik sayesinde ocakta maksimum emniyet sağlanır ve ocak inanılmaz temizlik dostudur.

Turbo ısı dağılım sistemi: İki ya da üç çeşit yemeğin aynı anda, kokularını ve tatlarını karıştırmadan pişiren sistem.

Elektrofan (Statik+fan): Özel havalandırma sisteminin de yardımıyla,fırın kapağı kapalıyken ızgara yapılmasına olanak veren bu sistem, üst ve alt rezistansla koordineli çalışan fan sisteminden oluşmaktadır.

Çözme konumu: Donmuş yiyeceklerin besin değerlerini kaybetmeden çözülmesini sağlar.

Kapak kapalıyken ızgara fonksiyonu: Türkiye'de ilk defa, gazlı ocağa sahip fırınlarda fırın kapağı kapalıyken ızgara işlemi gerçekleştirilebiliyor. Bu, hem ızgara yaparken etrafın kirlenmemesini hem de mutfağa daha az koku yayılmasını sağlıyor.

Timer Özelliği: Bu özellik sayesinde, fırınınızı 24 saat önceden programlayabilir, evde yokken bile yemek pişirebilirsiniz.

Özel tasarımlı fırın iç duvarları: Fırın iç duvarlarında bulunan özel oluklar sayesinde, tepsiler en uç noktaya kadar düşmeden çekilebilir.

Özel tasarımlı fırın kapağı: Temizlik amacıyla fırın kapağını tamamen çıkarabilirsiniz.

Türkiye'nin en ekonomik fırınları: Siemens fırınlar, özel izolasyonları sayesinde, Türkiye'nin en az elektrik tüketen fırınları olma özelliğine sahip.

Özel ocak tasarımı: Yeni geliştirilmiş ocak tasarımıyla Siemens fırınlar, eskisinden hem daha şık hem daha kullanışlı. Çünkü ocaklarımız, tencereler devrilmeyecek şekilde tasarlandı ve isterseniz ızgara bütünlüğü nedeniyle tencerelerinizi istediğiniz yere hiç kaldırmadan çekebilirsiniz.

Gaz emniyeti: Ateş söndüğünde ne durumda olursa olsun (örneğin rüzgar ateşi söndürmüşse) gaz sızıntısını önler.

Kilitli gaz muslukları: Bu musluklar, ocağınız kapatıldıktan sonra herhangi bir kaçağına karşı emniyet sağlar.

Ateşleme çubuğu ve gaz enjektörü: Bu iki öge, gaz başlığının altına yerleştirildiği için, ocağın hem kolayca ateşlenmesini hem de rahatlıkla temizlenmesini sağlar.

Tek elle kumanda: Bu sistem sayesinde, ocak düğmesini çevirdiğiniz anda ateşleme gerçekleşir ve böylece tek elle fırınınıza kumanda edebilirsiniz.

Alt/Üst ısıtma: Pişirmek için kullanılan en klasik yöntemdir.EPS PLUS sistemine sahip fırınlarda, bu sistem içinde ayrıca hassas pişirme (70derece-120 derece arası) mevcuttur.

Yoğun ısıtma: Çok hararetli alt ısıtma fonksiyonu; pizzalarınızın,ekmeklerinizin ve dondurulmuş yiyecek malzemelerinizin taş fırından çıkmış gibi pişirilmesini sağlıyor.

Sıcak hava: Keklerinizin veya kurabiyelerinizin en mükemmel şekilde hazırlanabilmesi için bir fan vasıtasıyla alt/üst ısıtma ile oluşan ısıyı eşit oranlarda fırın içine dağıtıyor.

3 D- Sıcak hava: Bu sistem sayesinde, 3 adet emaye tepsisinde aynı anda farklı yiyecekleri rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.Ayrıca; bu pişirme yöntemini, konserve hazırlamak için hassas çözme ve meyve kurutma işlemleri için de kullanabilirsiniz.

VARIO-Büyük ve Küçük alanlı ızgara: Bu sisteme sahip fırınlarda ızgara alanının büyüklüğü ayarlanabiliyor.Kullanacağınız az miktarda malzeme için VARIO-Küçük alanlı ızgarayı, bol miktarda malzeme için de VARIO-Büyük alanlı ızgarayı seçebilirsiniz.Böylelikle ihtiyacınıza göre ızgara alanı kullanacağınız için, enerjiden de tasarruf etmiş oluyorsunuz.

Sıcak hava dolaşımlı ızgara: Büyük hacimli ızgaralıklarınızı (ördek,kaz tavuk gibi) çevirme yapmış gibi kızartıyor.Bu sistemde ızgara ve pervane, sırasıyla devreye giriyor.Enerji tüketimini düşüren bu sistem, etrafa daha az yağ zerreciği sıçrattığı için fırınınızın kirlenmesini en alt düzeyde tutuyor.

Double fırın: Aynı zamanda birden fazla yemek ve/veya pasta vs fırınlamak isteyenler için ideal bir çözüm olan bu fırınla, üst tarafta ana menü olan kuzu butunu fırınlarken, alt tarafta pataaaa grateninizi veya tatlınızı rahatlıkla pişirebiliyorsunuz.

EPS PLUS donanımı: Bu sistem sayesinde, ergonomik ışıklı gösterge ve yazılı komut sistemini 19 farklı dilde görebilirsiniz.Böylelikle hangi ısıyı ve programı seçtiğinizi okuyarak daha iyi anlarsınız.

Profi-raf takımı: HB 28... ve HB 55.. serisi fırınlarda üzerine ızgara teli takılabilen çok derin bir tepsiden ve teleskop mekanizmasından oluşan Profi-raf takımı, HZ 23700 kodu altında aksesuar olarak yetkili servislerimizden temin edilebilir.

Isınma kontrolü: 11 kademeli ışıklı gösterge sayesinde size, fırınınızın hangi ısıya eriştiğini gösteriyor.

Mikrodalga Plus: Fırın geçerli olan tüm pişirme yöntemlerini mikrodalganın avantajlarıyla kombine eden pişirme sistemidir.Bu özellik sayesinde, mikrodalga fonksiyonu fırından bağımsız olarak da kullanılabiliyor.Böylelikle zamandan %80 ve enerjiden %50 tasarruf sağlıyorsunuz.Mikrodalganın çalışma gücü 90 Watt ile 800 Watt arasında seçiminize göre değişiyor.

Elektronik ocak gözü kumandası: Kaynatma elektroniği olan fırınlarda bulunan bu özellik, her dört ocak gözünün de hassas ve orantılı bir şekilde ısıtma yapmasını sağlıyor.

Elektronik saat: Fırının tüm fonksiyonlarını açar,kapatır.İsteğe göre ocak gözünü açar,kapatır; saati ayarlanarak pişirme saatini de gösterir.

Kızartma otomatiği: 26 değişik program seçeneğiyle et,balık veya gratenlerinizi en iyi şekilde hazırlamanıza yardımcı oluyor.Yapmanız gereken tek şey, istediğiniz programı seçip kullanacağınız malzemenin ağırlığını girmek.Fırınınız bundan sonra uygulaması gereken pişirme yöntemini, ısısını ve süresini kendisi seçiyor.Ayrıca;en uygun zamanda kendi kendine kapanan fırınınız, atıl ısıyı kullanarak enerjiden tasarruf etmenizi de sağlıyor.

Program otomatiği: Yeni Mikrodalga Plus fırınlarımızda toplam 51 değişik program bulunmaktadır.Bunların arasında yemek pişirmek için kısa ve dondurulmuş gıdalarınız için çeşitli çözme programları bulabilirsiniz.Çözdüğünüz gıdaları ister farklı bir işlem için fırından çıkarırsınız,ister gerekli komutları girerek pişirmeye devam edersiniz.

Fuzzy Control: 30 derece - 300 derece arasında istediğiniz herhangi bir dereceyi, bu sistem sayesinde seçebiliyorsunuz.Özellikle düşük ısıları seçtiğinizde işinize yarayacak olan bu sistem, yiyeceklerinizi lezzetli olmaları için yavaş yavaş pişirmek istediğinizde veya sıcak tutmak istediğinizde ideal bir çözüm sunuyor.

Otomatik ısı tavsiyesi: Size, seçtiğiniz pişirme türüne göre en mükemmel olan ısıyı otomatik olarak tavsiye ediyor.

Otomatik çalışmaya başlama: Bu sistemi seçtiğiniz anda, tüm fonksiyonlar seçim sırasına göre kendi kendilerine çalışmaya başlıyor.Dilerseniz, tüm fonksiyonları manuel (elle) olarak da kontrol edebiliyorsunuz.

Fırın üzerinde atıl ısı göstergesi: Fırınınızın kontrol paneli üzerinden ocak gözlerinizin atıl ısısını öğrenebilirsiniz.Böylelikle enerji tasarrufu sağlar ve var olan enerjiyi, yemeklerinizi ısıtmak veya sıcak tutmak için kullanabilirsiniz.Ayrıca; bu sistem emniyetinizi de sağlar: Ocak gözlerinin halen sıcak olduğunu fark edebilirsiniz.

Hızlı ısıtma: Fırını normalden daha hızlı bir şekilde ısıtıyor ve istenilen ön ısıtma ısısına ulaştırıyor. İşlemi tamamladıktan sonra otomatik olarak seçtiğiniz pişirme yöntemini devreye sokuyor.

Gömülü ızgara rezistansı: Fırının tavanında bulunan ızgara rezinstansına kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Böylelikle ızgara işlemi sırasında daha rahat hareket edebiliyorsunuz.

Kaynatma elektroniği: Bu sistemle çalışmasını istediğiniz ocak düğmesini 'A'ya getirip bir kez tıklattıktan sonra en yüksek ısıyla ısınmaya başlayan ocak, daha sonra istediğiniz pişirmeye devam etme kademesine düşer.

Hafıza fonksiyonu: En sık kullandığınız yemek pişirme yöntemlerini, pişirme ısısını ve süresini hafızasına alıyor.Böylelikle her seferinde bu komutları teker teker girmenize gerek kalmıyor ve zamandan tasarruf ediyorsunuz.

Çocuk emniyeti tuşu: Fırının ve ocağın tüm fonksiyonlarını kilitliyor ve çocukların bir dikkatsizlik sonucu zarar görmesini tek bir tuşla önlüyor.

Emniyet için kendi kendine kapanma: Eğer ocağınızı veya fırınınızı açık unutursanız, belirli bir süre sonra ocağınız veya fırınınız otomatik olarak kapanıyor.

Aktiv-Kat: Cihazda yağ filtresinin yanı sıra 1000 metrekarelik aktif yüzeyli 2 koku katalizatörler fırın içinde oluşan tüm buharı arındırıyor, hoş olmayan kokuları yok ediyor ve mutfaktaki mobilyaların üzerinde yağ tabakası oluşmasını engelliyor.

Pyrolitik temizleme: Pyrolitik temizleme sistemi, fırın temizleme deterjanlarını ve sıkıcı fırın temizlik işlemini gereksiz kılıyor.Böylelikle hem zamandan kazanıyor hem de çevre sağlığına katkıda bulunuyorsunuz.Pyrolitik temizlik sistemine sahip bir fırında, tek bir tuşa basarak tüm fırın içerisinde biriken kiri kül haline getirebilir,artakalan külü nemli bir bezle silerek temizleyebilirsiniz.

Katalitik temizleme: Cihazınızın zor ulaşılabilen bölümlerini (tavan, arka duvar ve pervane kenarı gibi ) katalitik emaye yüzeyi sayesinde temizliyor.Yağ zerreciklerini absorbe eden sistem, daha sonra bunları okside ediyor.

Başlama zamanını erteleme: Başlama zamanını erteleme fonksiyonuyla fırının temizlik işlemini, gündüz programınızı aksatmayacak şekilde geceleri de yapabiliyorsunuz.Ayrıca; bu işlem sandığınız kadar pahalı da değil.Fırınınız bu işlemi uygularken çok az enerji tüketiyor.

Tamamen cam iç kapak: Düz bir yüzeye sahip olan kapak, çok kolay temizlenmesinin yanı sıra tepsilerin ve güveçlerin rahatlıkla üzerine konulması için kullanılabiliyor.
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
19B
pinkmouse
P
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Üst