Çankırı Ramazan İmsakiyesi 2021 - Çankırı Sahur ve İftar Vakitleri

Çankırı iftar vakti hangi saate denk geliyor? Çankırı için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Çankırı imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Tekrardan kutlu zaman dilimlerine doğru yelken açıyoruz. Geçtiğimiz yıldan beri özlediğimiz misafir nihayetinde tekrar şeref buyurdu. Ramazanın kutlu saatleri kişileri bir birine yakınlaştıran, rahmet, affedilme ve cehennemden kurtulma ayıdır. Allah'ın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç vazifesinin sorumluluğunu îfâ etmek isteyen insanlar bu farizenin nasıl yapıldığını iyice anlamalıdır.

Oruç ibadeti imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti denmektedir.

Bu konumuzda Çankırı kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tespit edilmiş iftar ve sahur saatlerine ulaşabilirsiniz.

Rabbim şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce katında makbul eylesin.

Çankırı İmsakiyesi 2021​

çankırı imsakiye
ot: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Çankırı için Bayram Namazı vakti : 06:04

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Üst