Burun Estetiği Sonrası

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Burun ameliyatı,
Burun Estetiği Sonrasında dikkat edilmesi gerekenler,
Burun Estetiği Sonrası Bakım


Burun estetiği sonrası bakım çok önemlidir, bu nedenle aşağıda belirtilenleri doğru uygulamalısınız. Burun estetiği sonrası bakım konusunda estetik doktorunun farklı önerileri olabilir.

Burun estetiği sonrasında göz kapaklarında morluklar ve şişme özellikle ameliyat ertesi gün en fazla olacaktır. Ayrıca burun hafif sızıntı şeklinde kanama olacaktır. Bunlar normaldir. Genellikle burun estetiği ameliyat günü ve gecesi hastanede kalınır. Bu sürede ve evinize döndüğünüzde yatarken burun seviyesi kalp hizasından yukarda olacak şekilde başınızın altına yastık koyunuz. Burun üzerindeki alçı ve bantlara alçı çıkana kadar su değmemelidir. Alçı ve bantlar gevşerse burun şekli bozulabilir. Buruna su değmeden saçınızı kuaför usulü yıkatabilirsiniz. Yine burun ıslanmayacak şekilde vücut ılık su ile yıkanabilir.

Burun tamponu alındıktan sonra ameliyat sonrası 1 ay dolana kadar burun içi krem ve spreyi önerildiği şeklide kullanınız. Bir ay dolana kadar burun içine su çekip temizlemeyiniz, kanama olabilir burun tıkanabilir. Burun dışında olduğu gibi burun içinde de ödem ve şişlik olacaktır. Bu nedenle burun havayolu şişlikler geçtikçe 1 ay içinde daha çok açılacaktır. Doktorunuzun önerdiği burun masajını 1 ay dolana kadar yapmalısınız.

Burun alçısı alındıktan sonra burnunuzu darbeler karşı koruyunuz. En az 2 ay süre buna dikkat etmelisiniz. Yine enaz 2 ay gözlük takılmamalıdır. Gözlük burun kemiklerini kaydırabilir, çökertebilir. Ağır sporlar, dalış, futbol gibi tehlikeli oyunlar, sauna, solaryum 3 ay yasaklanır. Burun dışındaki şişliklerin % 90'ı bir ayda geçecektir. Burun son şeklini alması ise 6-12 ay sürebilir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
31B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Üst