Bursa Ramazan İmsakiyesi 2021 - Bursa Sahur ve İftar Vakitleri

Bursa iftar vakti hangi saate denk geliyor? Bursa için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Bursa imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yeniden uğurlu demlere doğru kanat çırpıyoruz. Geçen seneden beri gelmesini istediğimiz o mübarek konuk çok şükür kapımızı çaldı. Ramazan müslümanları bir birlerine yakınlaştıran, merhamet, affedilme ve cehennemden kurtulma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç farizesinin mesuliyetini yerine getirmek isteyen mü'minler bu görevin kural ve kaidelerini detaylı şekilde bilmelidir.

Oruç saati imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezanla birlikte oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Burada Bursa şehri için Diyanet İşleri Başkanlığınca hesaplanmış iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbim şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında kabul eylesin.

Bursa İmsakiyesi 2021​

bursa imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Bursa için Bayram Namazı vakti : 06:23

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst