Burdur Ramazan İmsakiyesi 2019 - Burdur Sahur ve İftar Vakitleri

#1
Burdur iftar vakti hangi saate denk geliyor? Burdur için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Burdur imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yeniden feyz dolu zamanlara doğru yelken açıyoruz. Geçen seneden beri beklediğimiz konuk elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan günleri bireyleri bir birine yakınlaştıran, esirgeme, mağfiret ve cehennemden kurtulma ayıdır. Ulu Rabbimizin bizlerin üzerine farz kıldığı oruç görevinin yükümlülüğünü edâ etmek isteyen müslümanlar bu ibadetin kural ve kaidelerini detaylı şekilde anlamalıdır.

Oruç saati imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan insanların yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okunduktan sonra oruca niyet edilir ve akşam ezanına dek bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar vakti adı verilmektedir.

Buradan Burdur kenti için Diyanet İşleri Başkanlığı'nın tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbim şimdiden sizlerin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul eylesin.

Burdur İmsakiyesi 2019

Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.Mayıs'ın 6. günü yani Pazartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (31 Mayıs'ı 1 Haziran'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 4 Haziran Salı günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Burdur için Bayram Namazı vakti : 06:16

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
 
Top