Kariyeri, Biyografisi Bülent Uygun - Bülent Uygun Kimdir - Bülent Uygun Hayatı

Ömer
Yönetici
Bülent Uygun Kimdir ?
Bülent Uygun,01 Ağustos 1971 tarihinde Sakarya'da doğdu.Babası Fikret Bey Güreş Antranör olarak yaşantısını sürdürmekte, annesi Elmas Hanım'da Ev Hanımıdır. 14 yaşına kadar Güreş yapan bu süre zarfında birçok kez bölgesel birincilikler elde etmiştir. Futbolu şans eseri izlemeye gittiği arkadaşları sayesinde başlamıştır. Bir kişi eksik olması sebebiyle Ekrem Karaberberoğlu Hoca tarafından oynamam için davet edildi ve oynadıktan sonrada beğenilip babasıyla konuşulduktan sonra Hocası: "Güreşçi yapıp aç kalacağına Futbolcu yap yıldız olsun denilmiştir.

Ekrem Hocasının Babasına söylediğinden sonra artık Güreş idmanına gelmiyorsun, futbol idmanına gideceksin dediğinde ağlamıştı ve bunların sonucunda 17 yaşına kadar Sakarayaspor'un genç takımlarında oynayıp Genç Milli Takıma seçilip 15 kere 17 A genç oldu sonrası Sakaryaspor'da oynatılmayacağını düşünüp Ankara Şekerspor'a transfer olmuştur ve burda 1 yıl oynadıktan sonra Kocaelispor'da ilk kez Profesyonel oldu, Kocaelispor futbolunun anlamı, düşüncesi ve sevgisi oldu burada Şampiyonluklar başarılar ve eğlenceli 4 yıl geçirdi. Oynadığı futboldan dolayı 4 büyüklerin transfer listesine girdi, sonra o zamanda idolu olan Oğuz Çetin'in Fenerbahçeli olması sebebiyle ve onun çabalarıyla Fenerbahçe'ye transfer oldu.

Geldiği ilk yılında 22 golle Gol Krallığı yaşayan ve adını altın harflerle tarihe yazdırıp birçok Şampiyonluklar kazanılmasında başrol oynadı. Dönemin Başkanı Ali Şen ligde rakiplerinden 5 puan Şampiyonlar Liginde 3 maçta 7 puan almış takımın kaptanı iken Sakaryalı olması sebebiyle takımdan uzaklaştırıldı. Başkan yaptığı hatayı anlayıp defalarca özür dilemesine rağmen o ilk gittiği Kocaelispor maçında ayağını kırarak bir daha o sevdiği formaya dönme şansını bir daha bulamadı. Sonra sırasıyla Çanakkale, Trabzonspor, Göztepe, Zonguldakspor ve Sivasspor formalarını giyip Turkcell Süper Liginde 85 gol atma başarısını gösterip bir ilk olarakta orta sahada oynarken Gol Krallığı ünvanını elde etmeyi başaran tek futbolcu olmuştur her attığı golden sonrada verdiği selamla bu ülkenin güvenliğini sağlayan Asker ve Polise manevi destek olarak Asker selamı ile özdeşleşen centilmen, hayırsever ve idealist bir futbolcu olarak 2001 sezonunda Sivasspor'da 30 yaşında futbol hayatına nokta koydu.

3.5 yıldır Menejerliğini yaptığı Sivasspor takımını 38 yıl sonra Süper Lige çıkartıp başarılı olmasını sağladı. Teknik Direktörlük yaşantısını gene canından çok sevdiği Sivasspor'da en altta 12 puandayken alan Beşiktaş galibiyetiyle deplasmanda başlayan genç Teknik Direktör bundan sonraki hayatında daha başarılı olmayı amaç ve hedef olarak kendine belirledi.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
17B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Üst