bu yaz saçlar nasıl olacak?

gizems HaRbİ PrEnSeS
Yazın hangi kesim ve renkler öne çıkıyor? MOS'tan Orhan Bademli, Toni&Guy'dan Özcan Haydar ve Kuaför A'dan Adnan Özcan hem sezonun saç trendlerini, hem de kendi tarzlarıyla yaz kadınının profilini çıkardı.

Toni&Guy- Özcan Haydar: Türk kadını rengi seviyor


Bu sezon kahverengiden bal rengine dönüş var ve daha yoğun balyajlar tercih ediliyor. Açık bal tonları ve kesime göre balyaj revaçta. Bal renginin yanı sıra açık bakır tonları da kullanılıyor. Yazın önemli olan saçın ten rengine yakın olması. Bu sezonun dikkat çeken bir başka trend'i ise çok katlı ve kaküllü modeller. Bu kesimler rahat kullanılıyor. Katlı kesimlerin bir diğer avantajı da gece ve gündüz farklı kullanılabilmesi. Yani çok kullanımlı olması. Gündüz jean ve tişörtle kakül ve at kuyruğu yapılırken, gece toplanarak kısa saç havasına sokulabilir. Saçlar kısaldığında özellikle çok kısa modellerde platin ya da turuncu gibi renkte patlama yaşanmalı bence. Yanık ten avantaj, her şey yakışıyor. Jöle ve köpük yerine yumuşak şekillendiriciler öneriyoruz bu sezon. Müşterilerimiz ağırlıklı olarak balyajlı ve röfleli. Türk kadını rengi seviyor.

MOS- Orhan Bademli: Sarışın ve esmer

Cevizkabuğu tonlamaları bu sezonun gözde kombinasyonu. Kısa saçlarda koyu kestane akaju kırmızıyla kullanılıyor. Uzun modellerde ise kum sarısı (dore ve bejler) ile cevizkabuğu tonlarını biraraya getiriyoruz. Her iki kesimde de tonlamaları kulak üstlerinde ve ön perçemlerde yapıyoruz. Uzun saçlı yaz kadını sarışınlığın cazibesini ve dalgaların hareketini saçlarına taşıyor. Makyaj için pudra pembesi bej renklerde fondöten; eflatun, fuşya, gri tonlarında far; pembeli kum renklerinde allık ile pembe kahve ruj ya da ıslak görünüm veren saydam parlatıcılar öneriliyor. Kolay bronzlaşan esmer yaz kadınına ise narin bir tarz, canlı ve çok renkliliğin verdiği hareket egemen oluyor. Makyaj için ten rengine yakın doreli renkler, pembe bej tonlarında fondöten; menekşe, açık gri farlar; taze canlı pembe, açık fuşyalar ve doğal kahve allıklar ile güneşin ışıltısın yansıtabilmek için pembe ve taze gül renklerinde rujlar tercih edilebilir.

Kuaför A- Adnan Özcan: Yıka ve çık


Yazın saçlar hep uzun olur genelde. Sırt ve göğüs dekolteli elbiseler ve bluzlar giyildiği için omuzda saçlar güzel duruyor. Yanık tende balyajlı saçlar tercih ediliyor. Katlı kesimler ve uzun katlar revaçta. Yazın daha çok açık renkler kullanılıyor. Dipten uca sarının tüm tonları gibi. Tek renk pek yok, geçişli renkler var. Yani renk uca doğru açılıyor. Bronz ten yaz aylarında bir avantaj oluyor, ne yapsanız hoş duruyor. Yaz düğünleri ve davetleri için ise ensede topuzlar ya da tepede toplanmış dağınık topuzlar yapılıyor. Yazın trendy modelleri arasında ensede uzun bırakılmış, üstünde bir kat, onun üstünde ise çok kısa ve aykırı katların olduğu bir model öne çıkıyor. Yıka ve çık tarzı. Yani bu sezon kaderine bırakılmış saçlar yok. Ayrıca çok iri perma da yapılıyor.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
4
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
5
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Üst