Boşanma davasında modern hukuk

soru Üye
Boşanma davalarında sürelerin uzun olması taraflara sıkıntı vermektedir.Tabiki buda zulümdür.Son günlerde modern hukuk söylemleriyle boşanma davalarının "2 yıldan fazla süremeyeceği" doğrultusunda bir bilgi aldık.Fakat ayrıntılar konusunda bilgimiz yok.Şu an 2 seneyi tamamlamış olan bir boşanma davamız var.Karşı taraf boşanmak istemiyor.Davanın uzaması hayatımı olumsuz etkilemiştir.Bizi bu konuyla alakalı ne yapmamız gerektiği konusunda bilgilendirip rehberlik ederseniz memnun olur, dua ederiz.Allah şimdiden razı olsun.
 
Sehbal Üye
Açtığınız boşanma davasında iddialarınızı ispat etmek zorundasınız.Boşanmaya neden olan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğuna kanaat oluşursa boşanmaya karar verilebilecektir.Eğer durumu ,ispat edemiyorsanız karşı taraf boşanmayı kabul etse bile boşanamıyorsunuz.Eğer karşı dava açmadıysa.

üç yıl geçmesi hâlinde,medeni kanunun VI. Evlilik birliğinin sarsılması MADDE 166. maddesine göre her ne sebeple olursa olsun ortak hayat yeniden kurulamamışsa evlilik birliği temelden sarsılmış sayılır ve eşlerden birinin istemi üzerine boşanmaya karar verilir.

Boşanma davalarının "2 yıldan fazla süremeyeceği" doğrultusunda herhangi bir resmi kayıt yoktur.Tabi bu konuda size en sağlıklı bilgiyi avukatınız verecektir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst