bizimde günümüz gelecek!!

Rebel Angel Harbi Kız
Bugün biz kadınlar doğuştan gelen özelliklerimizin bizi yaşam içinde belli bir noktada tuttuğunu kabul ediyoruz.

Evlilikler kadının fedakarlığıyla ayakta kalır.Kadın fedakarlığı kestiği an son bulur.Erkeklerin kadınlardan her zaman daha fazla şey beklediği hep konuşulur.''Yuvayı dişi kuş yapar'' doğruluğu kanıtlanmış bir sözdür.

Evlilik kurumunda kadına büyük iş düşüyor, erkekler çoğunlukla kadının yaptığı işlerden bihaberdir.Çocuğun okulundaki problemler genelde anne tarafından çözülür, alış veriş,giyim kuşam, evin düzeni bazende evin bozulmuş musluğunu tamir eden kadınlarımız yokmu?

Erkeklerin bu gibi sorumluluklardan bazen haberi bile olmaz onlar için ayrıntıdır bunlar pek ilgilendikleri söylenemez.(İstisnalar kaideyi bozmaz) Nasıl olsa evde ilgilenen bir eş mutlaka vardır.

Geçenlerde bir dergide okuduğum iki orta yaşlı kadın'ın konuşmalarını içeren yazı dikkatimi çekti.

''Bizim Kıymet hanımın gelini kariyer yapıcam diye, kocasını ve evini ihmal edince adamda ne yapsın bulmuş başka birini evi terketmiş.

Adeta bir haremde yaşıyoruz biz kadınlar, alttan alta bize verilen mesaj, kadın evvela kadınlığını bilmeli, erkek dediğin kaçar elinden.Gider başkasına. Sen sen ol dünya güzeli bile olsan güvenme kendine, bak kadınlığını analığını bilmessen neler neler gelir başına.Kariyer merakı yaramaz kadın kısmısına.Erkekler ses çıkarmaz görünürler (Hele okumuş yazmışı öyle yapar) ama sevmezler kendini evine yuvasına adamayan kadınları. Sonra ilk fırsatta, yani başkasını bulduğu anda, hooop birde bakmışsın kocan gitmiş elinden.

Önce babalarını, sonra kocalarını ve çocuklarını ince ince idare etmeyi öğrene öğrene büyüyen Türk kadınları böyle tartışıyor.

Özel günleri hep kadınlar hatırlar,erkekler unutur, kadınlarda buna çok kırılır öyküsünü dinliye dinliye özel günleri hatırlayan biri haline gelirsiniz, sonrada erkeklerin unutmasını,sonrada buna kırılmayı öğrenirsiniz.

Keşke biriside bize bu türden fasaryaları unutmayı öğretse.Keşke bir sevgililer günü gelse ve bir kadın olarak unutsak, yahu neydi bugünün tarihi, dur bir ajandama bakiim, haa akşam güzel bir film var kabloluda onu izliyecektim...Sonra akşam evde kadın arkadaşlarla televizyona bakıp cips tıkınırken, eşimin ıstırap dolu sesi yankılansa cep telefonumda ''Canım bugün bizim günümüz, niye hiç aramadın.Hani bu akşam dışarıda akşam yemeği yiyecektik.!''

Böyle bir gün gelecekmi dersiniz...!!!
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
62B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
12
Görüntülenme
4B
Üst