Bİz genÇlerİn gece hayati olmali!

şeker Üye
Bİz genÇlerİn gece hayati olmali!
Islamin genç davetçisi!
Senin mutlaka gece hayatin olmalidir. Peygamberani deyisle, bir süt sagimi kadar da olsa gece uyanik olup, ALLAH Tealanin huzurunda bulunmalisin. Diger insanlardan farkli olarak, uykunu bölüp huzura varmalisin.

Bil ki, gecesi olmayanin gündüzü yoktur. Gece sabaha kadar yataga boylu boyuna uzanan birisinin gündüze verecegi bir seyi yoktur. Gece senin feyizle doldugun, gündüz ise bu feyzi baskalarina aktardigin vakittir. Dol ki, bosaltacagin bir seyin olsun.

Ne güzeldir gece! Yildizlarin parlayip kendisini gösterdigi, nurlarin tecelli ettigi zamandir ve mekandir gece. Görmüyor musun? Bin aydan daha hayirli olan vakit, gündüz degil gecedir. Rasullullah (sav)in su yalan dünyadaki en yüce ve mutlu ani olan Mirac, gece vuku bulmadi mi?

Evet, gece gönül adamlarinin aksama kadar bekleyip durdugu vakittir. Gece samimiyettir, gece sipsicaktir. Gecenin, yani yalnizligin riyasi yoktur. Herkes uyurken kalk, bir abdest al soguk suyla, Rabbinin huzuruna var, boynunu bük… Ona bir seyler mirildan, isteklerini sirala…gecenin nasil iletken oldugunu göreceksin. Radyo dalgalari bile gece daha iyi çeker.
Bütün bunlar olup biterken, gecenin bunca avantajlari varken, senin geceyi bastan sona uykuyla geçirmen ne büyük gaflet, ne büyük kayiptir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Eserleri, Biyografisi İbn-i Batuta kimdir?
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Üst