Bitlis Ramazan İmsakiyesi 2021 - Bitlis Sahur ve İftar Vakitleri

Bitlis iftar vakti hangi saate denk geliyor? Bitlis için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Bitlis imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Tekrardan mübarek anlara doğru yelken açıyoruz. Geçen seneden beri hasret kaldığımız konuk elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan ayı mü'minleri bir birlerine yakınlaştıran, rahmet, affedilme ve cehennemden kurtulma ayıdır. Ulu Rabbimizin biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin mesuliyetini edâ etmek isteyen insanlar bu ibadetin rukunlarını detaylı şekilde bilmelidir.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati denmektedir.

Bu sayfamızda Bitlis kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan iftar ve sahur vakitlerine erişebileceksiniz.

Mevlam şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

Bitlis İmsakiyesi 2021​

bitlis imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Bitlis için Bayram Namazı vakti : 05:34

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst