Bitlis Ramazan İmsakiyesi 2019 - Bitlis Sahur ve İftar Vakitleri

#1
Bitlis iftar vakti hangi saate denk geliyor? Bitlis için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Bitlis imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Tekrardan mübarek anlara doğru yelken açıyoruz. Geçen seneden beri hasret kaldığımız konuk elhamdülillah tekrar şeref buyurdu. Ramazan ayı mü'minleri bir birlerine yakınlaştıran, rahmet, affedilme ve cehennemden kurtulma ayıdır. Ulu Rabbimizin biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç vazifesinin mesuliyetini edâ etmek isteyen insanlar bu ibadetin rukunlarını detaylı şekilde bilmelidir.

Oruç ibadeti imsak saatinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan insanların yediği yemeğin adına sahur yemeği adı verilir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezadan sonra oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati denmektedir.

Bu sayfamızda Bitlis kenti için Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan iftar ve sahur vakitlerine erişebileceksiniz.

Mevlam şimdiden herkesin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu dergahında kabul etsin.

Bitlis İmsakiyesi 2019Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Mayıs'ın 6. günü yani Pazartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (31 Mayıs'ı 1 Haziran'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 4 Haziran Salı günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Bitlis için Bayram Namazı vakti : 05:27

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
 
Top