Bingöl Ramazan İmsakiyesi 2021 - Bingöl Sahur ve İftar Vakitleri

Bingöl iftar vakti hangi saate denk geliyor? Bingöl için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Bingöl imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Gene kutlu ufuklara doğru gidiyoruz. Bir senedir hasret kaldığımız misafir nihayetinde tekrar geldi. Ramazan günleri kişileri bir birine yakınlaştıran, rahmet, mağfiret ve cehennemden kurtuluş ayıdır. Yüce Rabbimizin biz müslümanların üzerine farz kıldığı oruç farizesinin sorumluluğunu edâ etmek isteyen insanlar bu vazifenin kural ve kaidelerini etraflıca idrak etmelidir.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezan okununca oruca niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okununca ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar saati denmektedir.

Burada Bingöl ili için Diyanet İşleri Başkanlığı'nca hesaplanmış iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbimiz şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında kabul eylesin.

Bingöl İmsakiyesi 2021​

bingöl imsakiye

Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız ve görüntülemekte sıkıntı yaşıyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekiyor.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Bingöl için Bayram Namazı vakti : 05:40

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst