Bilinçli Tüketici Ülke ekonomisine nasıl katkıda bulunur

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Bilinçli Tüketici Ülke ekonomisine nasıl katkıda bulunur, Bilinçli tüketicinin ülke ekonomisine katısı nedir

“Dünyanın ve ülkemizin acil çözüm bekleyen en önemli sorunu çevre. İşte bu önemli soruna çözüm üretmek için, ekonomi, siyaset, bilim ve medyanın önemli isimleri geçen yıl bir araya geldiler. Ve en zor yolu seçtiler; tüketici eğitimi…”

Yaşam, çevre ve kalkınma… İşte sürdürülebilirlik kavramının temel taşlarından üçü. İnsanoğlu olarak ne yaşamdan, ne temiz bir çevreden ne de kalkınmadan vazgeçebiliriz. Öyleyse yapılması gereken iş çok. Yaşanabilir bir çevre, insan ve diğer canlıların yaşamının devamı için en temel unsur. Üretim-tüketim zinciri içerisinde yer alan halkaların her biri kendi sorumluluklarının farkında olmalı ki temiz bir dünya olsun. Bunun da başında tüketici geliyor. Çünkü, malı satın alan tüketici, üretici üzerinde baskı unsuru da oluşturabiliyor. Bu ne anlama geliyor? Çevreye zarar veren ürünü almamak ve böylelikle üreticiyi çevre dostu olmaya zorlamak. İşin bir yönü de kendimiz tüketirken dünyayı tüketmemek. Yoksa gelecek nesillere bırakacak bir dünya kalmayacak.

örnek olarak geri dönüşüm ile bile ülke ekonomisine ciddi faydalar sağlanabilir.eri dönüşüm sayesinde çöplüklere daha az atık gider ve buna ek olarak bu atıkların taşınması ve depolanması kolaylaşır, çünkü artık daha az çöp alanı ve daha az enerji gerekmektedir.
Geri dönüşüm ekonomiye katkı sağlar Geri dönüşüm sayesinde hammaddelerin azalması ve doğal kaynakların tükenmesi önlenecek, böylelikle ülke ekonomisine katkı sağlanacaktır.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
7B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
42B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
6B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
13B
Üst