Bilgisayara Şifre Nasıl Konulur

cicozz Çocukluk cicozlarda saklı
Bilgisayara Şifre Nasıl Konulur
Bilgisayara Nasıl Şifre Koyulur
Bilgisayara Nasıl Şifre Konur

Bilgisayarı birden fazla kişi kullanıyorsanız diğer kullanıcıların sizin masüstünüze erişememesi için ve sizin belegerim ve özel dosyalarınıza ulaşmasını engellemek için ideal bir kuallanıcı hesabı şifrelerme özelliğidir windows un. Şifre koymak istedğiniz isterse Aile içideki diğer fertlerin Bilgisyarınıza girişini engellemek veyada Ofis dea çalıştığınız ortmada arkadaşlarınızın Bilgisyarınıza erişimi engellemk için olsun yapılması çok kolay 4-5 adım dan sonra Bilgisyarınıza artık şifre koymuş olacaksınız.

1-) "Başlat" menüsünden "Ayarlar" ve sonrada "Denetim Masası" na tıklayın.
2-) Açılan "Denetim Masası" penceresinde "Kullanıcı Hesapları" komutunana tıklayın.
3-) Açılan "Kullanıcı Hesapları" penceresinde "Hesap değiştir" hesabının üzerine tıklayın.

- Hesap değiştire tıkladığınızda Bilgisayarınızda şimdiye kadar açılmış kullanıcılar listelenir.Bu hesaplardan hangisi size aitse Muhtemelen Guest hesabı haricindeki hesap sizin hesabınızdır. Ve o Hesabın üzerine Tıklayın.

4-) Açılan penceredeki "Parola oluştur" linkine tıklayın

- Açılan Parola oluşturma ekranında "Yeni bir parola yazın" kutusuna şifrenizi girin ve "Onaylamak için şifrenizi yeniden girin" ve altaki parola oluştur butonuna basın

Ve Parolonuz oluşturulmuştur Her bilgisayarı açtığınızda açılış ekranında parola isteyecektir bundan sonra.