Bilecik Ramazan İmsakiyesi 2021 - Bilecik Sahur ve İftar Vakitleri

Bilecik iftar vakti hangi saate denk geliyor? Bilecik için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Bilecik imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yeniden uğurlu günlere doğru yelken açıyoruz. Bir yıldır beklediğimiz misafir nihayetinde tekrar geldi. Ramazan günleri müslümanları bir birlerine yaklaştıran, esirgeme, mağfiret ve cehennemden kurtuluş ayıdır. Yüce Rabbimizin hepimizin üzerine farz kıldığı oruç görevinin sorumluluğunu edâ etmek isteyen insanlar bu vazifenin nasıl yapıldığını etraflıca idrak etmelidir.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutan mü'minlerin yediği yemeğe sahur yemeği denmektedir. Yemek yendikten sonra, imsak vakti ezanla birlikte niyet edilir ve akşam ezanına dek hiç bir şey yenip içilmez. Akşam ezanı olduğunda ise iftar yemeği yenir. Orucun açıldığı zamana iftar saati adı verilmektedir.

Sitemizin bu sayfasında Bilecik şehri için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hesaplanan iftar ve sahur saatlerine erişebileceksiniz.

Mevlam şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları ulu katında makbul eylesin.

Bilecik İmsakiyesi 2021​

bilecik imsakiye


Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız ve tam halini göremiyorsanız, tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekir.

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Bilecik için Bayram Namazı vakti : 06:20

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst