Beytüşşebap'ta şehit olan askerlerin isimleri

Ömer
Yönetici
Beytüşşebap'ta şehit olan askerlerimizin isimleri (3 Eylül 2012)

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçe merkezinde saat 22.00 sıralarında polis ve askeri noktaları hedef alan teröristler, uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle ilçede çatışma yaşandı. Yaşanan çatışmada şehit olan 10 askerin isimleri belli oluyor

EDİRNE - Er Emrah Karataban

Şehit olan Er Emrah Karataban'ın İpsala'daki baba ocağında yas var

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde düzenlenen terör saldırısında şehit düşen Piyade Er Emrah Karataban'ın baba ocağında yas var.

İpsala ilçesine bağlı Kumdere köyünde, şehidin baba ocağına kara haber sabah saatlerinde ulaştı. İlçedeki askeri yetkililerden oğullarının şehit olduğu haberini alan Karataban ailesi üzüntüye boğuldu.

Şehit askerin baba ocağı, şehit haberinin duyulmasının ardından ay yıldızlı bayraklarla süslendi ve taziye için çok sayıda kişi eve geldi.

Şehit babası Selman Karataban, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok büyük üzüntü yaşadıklarını belirterek ''Vatan sağ olsun'' dedi.

Şehit er Karataban'nın 7 aylık asker ve bekar olduğu belirtildi.

Karataban'ın, yarın memleketinde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilmesi bekleniyor.

ANTALYA - UZMAN ÇAVUŞ ERDOĞAN SÖNMEZ

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde dün gece teröristlerin dört farklı noktaya düzenlediği saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez ’in Antalya’daki baba evine ateş düştü.

BEN DE KÜRDÜM
Baba İlyas Sönmez, "Bende Kürdüm. PKK’yı sevindirmemek için ağlamayacağım” dedi. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde dün gece teröristlerin dört farklı noktaya düzenlediği saldırıda şehit olan Van Ercişli 25 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Erdoğan Sönmez’in 1993 yılından bu yana yaşadığı Antalya'daki baba evine acı haber sabah saatlerinde verildi. Antalya Garnizon Komutanı Tuğgeneral Kemal Korkmaz ve askeri erkan şehidin evini ziyaret ederek baş sağlığı diledi.

GAZİANTEP - UZMAN ÇAVUŞ AHMET KURT

Uzman Çavuş Ahmet Kurt'un Gaziantepteki baba ocağına ateş düştü.

Sabah saatlerinde şehidin acı haberini getiren iki subay Aktoprak'ta akrabalarında bulunan şehidin annesinin yanına gitti. Burada acı haberi alan aile subaylarla birlikte şehidin özgürlük mahallesindeki baba ocağına geldi. Acı haberi alan anne Rabia Kurt ve çocukları gözyaşlarına boğuldu. Şehidin bir türlü sakinleşemeyen kardeşlerinin feryadı yürek burktu. Bu sırada şehidin evinde hazır bekleyen sağlık ekipleri anne ve çocuklarına ilk müdahaleyi sokakta yaptı. Fenalık geçiren anne ve çocukları güçlükle eve alındı. Bu sırada şehidin il dışında olan babası Ali Kurt'a acı haberin verildiği ve Gaziantep'e dönmek için yola çıktığı öğrenildi.

BURSA - ER SÜLEYMAN GÜLEÇ

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki hain saldırıda şehit olan askerlerden birisinin Bursalı olduğu öğrenildi. Şehit acısı İznik İlçesi'ne bağlı Müşküle Köyü'ne düştü. Saldırıda şehit olan Bursalı er Süleyman Güleç'in şehadet haberi, Bursa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince sağlık görevlileri nezaretinde Güleç ailesine verildi. Cenazenin yarın törenle Bursa'da toprağa verileceği öğrenildi.

KONYA - EMRE ALA

22 yaşındaki Jandarma Komando Çavuş Ramazan Emre Ala'nın, memleketi Konya'nın Karapınar İlçesi'ne ateş düştü. Ala'nın terhisine yaklaşık 90 gün kaldığı belirtildi.

Komando Çavuş Ramazan Emre Ala'nın şehit düştüğü haberi, ailesine askeri yetkililer tarafından verildi. Oğlunun şehit olduğu haberini alan anne Kafiye Ala, sinir krizi geçirdi. Şehit Ala'nın otomobil yedek parça satışı yapan babası Seyyar Ala'nın ise Toprak Mahsulleri Ofisi'nde çalışan kızı Aysun Ala'yı işe götürmek için Konya'ya geldiği belirtildi. 5 kardeş olan şehit Ala'nın yaklaşık 20 gün önce izinli olduğu memleketinden askeri birliğine döndüğü ve terhisine de yaklaşık 3 ay kaldığı ifade edildi.

ADIYAMAN - JANDARMA ER SERDAR KÜPELİ

Şırnak'ın Beytüşebap ilçesindeki çatışmada şehit düşen Jandarma Er Serdar Küpeli'nin baba ocağına ateş düştü.

Şırnak'ın Beytüşebap ilçesinde 10 kişinin şehit düştüğü çatışmanın ardından şehit ailelerinin evlerine ateş düştü. Adıyaman'ın Besni doğumlu Jandarma Er Serdar Küpeli'nin merkezdeki evine acı haber çabuk ulaştı. Sabahın erken saatlerinde Vali Yardımcısı Murat Süzen ve jandarma görevlileri acı haberi aileye verdi. Baba Mehmet Küpeli, Anne Ayşe Küpeli ve diğer aile fertleri acı haberle yıkıldı. Şehit haberiyle yıkılan Küpeli ailesinin evinden yükselen feryatlar yürek burktu.

Kendisine acı haberi veren yetkilileri 'Süze süze buraya kadar geldik. Biz buna layık mıyız? Allah'a şükürler olsun' diyen şehit babası sinir krizleri geçiren diğer oğlu Tayfun'u sakinleştirmeye çalıştı.

Şehidin evinde hazır bekleyen sağlık ekipleri sinir krizi geçiren aile fertlerine ilk müdahaleyi yaparken, 91-3 tertip olan Serdar Küpeli'nin teskeresine 59 gün kaldığı öğrenildi.

KÖYCEĞİZ - ASTEĞMEN BURAK ERDİ UYSAL

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçe merkezine PKK'lı teröristlerce dün gece düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan 10 askerden birinin Muğlalı Asteğmen Burak Erdi Uysal olduğu belirtildi. Uysal'ın şehit olduğu haberi, Muğla'nın Köyceğiz ilçesine bağlı Yangı köyünde yaşayan Komando Asteğmen Burak Erdi Uysal'ın ailesine bildirildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde teröristlerle güvenlik güçleri arasında silahlı çatışma yaşandı. Beytüşşebap ilçe merkezinde dün gece saat 22.00 sıralarında polis ve askeri noktaları hedef alan teröristler, uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Güvenlik güçlerinin anında karşılık vermesiyle ilçede çatışma yaşandı. Çatışmada Muğlalı Komando Asteğmen Burak Erdi Uysal'ın aralarında bulunduğu 10 güvenlik görevlisi şehit oldu.

AFYON - ÜSTEĞMEN SAMİ ÇİFTÇİ

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, PKK'lı teröristlerin saldırısı üzerine çıkan çatışmada şehit olan Piyade Üsteğmen Sami Çiftçi'nin (32) Afyonkarahisar'daki baba ocağında yas var.

Şehit Piyade Üsteğmen Çiftçi'nin emekli polis memuru olan babası Mehmet'e, ev hanımı annesi Hanım'a ve eşi Ayşe Çiftçi'ye durumu, Garnizon Komutanlığı'ndan görevli subaylar ambulans eşliğinde bildirdi.

Garnizon Komutanlığı'ndan görevli subaylar, aslen Elazığlı olan ve Afyonkarahisar'da yaşayan Şehit Üsteğmen Çiftçi'nin anne, babası ve eşine başsağlığı diledi.

Şehit askerin baba ocağı, şehit haberinin duyulmasının ardından ay yıldızlı bayraklarla süslendi.

Acı haberin duyulması üzerine taziye için çok sayıda kişi eve geldi.

2007 yılında sözleşmeli subay olarak göreve başladığı öğrenilen Şehit Çiftçi'nin, Su Ürünleri Mühendisliği Fakültesi mezunu olduğu ve Zeynep adında 5 yaşında kızının bulunduğu bildirildi.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı da, aileye başsağlığı diledikten sonra artık PKK terörüne son verilmesi gerektiğini söyledi.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
5B
Yanıtlar
1
Görüntülenme
2B
Üst