Bel Ağrısı

EMRE seda kolik
Yetişkinlerin %80 inde, yaşamlarının bir döneminde önemli derecede bel ağrısı olmaktadır. Bel ağrısı, işgücü kaybına neden olan ve faaliyetlerimizi etkileyen sağlık sorunlarından birisidir. Belle ilgili zedelenmeler, işyerinde çalışanlar arasında görülen toplam yaralanma ve hastalıkların yaklaşık %20 sini oluşturmaktadır.

Bel ağrısının önlenmesi amacıyla yaygın olarak uygulanan stratejiler, vücut formunun geliştirilmesine yönelik egzersiz, sırt mekaniği ve ağırlık kaldırma konusunda eğitim ve lomber desteklerdir (genellikle ek destek sağlamak üzere belin çevresine hafif bir elastik kuşak sarılması). Ancak bu önlemlerin etkinliği tam olarak bilinmemektedir.

Bel ağrısına birkaç etken neden olabilir. Bunların başında zedelenmeler ve yaşlanmanın etkileri gelir. Bel ağrısı vakalarının çoğunluğunun önemli olduğu düşünülmemektedir ve bunlar, doktorun önereceği basit tedavilerle geçmektedir

nullsix Yeni Üye
Bu hastalıklar artık sadece yetişkinler de değil, küçük yaşlarda da olmaya başladı. Kendimden iyi bilirim. Çok küçük yaşlardan itibaren bu sorunları yaşadım. Benzer sorunları yaşayanlara şunları diyebilirim, asla ters hareket yapmayın, hiç hareketsiz kalmayın, bilgisayar başında fazla duruyor iseniz aralıklarla dinlenmek lazım. Ayrıca bazı ürünler de kullanılabilir. Mesela ben Kosmodisk'ten bir kaç şey almıştım. Bunlar da iyi gelebilir. Bilgiler için teşekkürler Emre.