BDP’NİN (PKK’NIN) DİNİ GELİRLERİ

helindem Yasaklandı
BDP’NİN (PKK’NIN) DİNİ GELİRLERİ

BDP ve terör örgütü PKK’nın “dini” propaganda malzemesi olarak kullanma çabaları devam ediyor. Çatışmalarda ölen teröristler için yapılan anma toplantılarında okutulan mevlitler ve ardından verilen iftar yemekleri ile sonlanan Ramazan ayının ardından şimdi de fitre ve zekat toplama çalışmaları gündemi işgal ediyor.
BDP ve PKK'nın bu tür organizasyonlarının, faaliyetlerinin hiç de şaşırtıcı olmadığı, hedeflerinin, siyasallaşma sürecinde tüm Kürt halkına yüzü dönük bir portre çizmekten geçtiği, İslami hassasiyeti olanları düşünerek hamleler yaptıkları dikkate alındığında çok normal karşılanabileceği düşünülebiliyor. Ancak bu durum yıllardır din karşıtı ideolojik tutumuyla (din adamlarının öldürülmesi) tanınan bu yapıların ikircikli tavrını sağduyu sahibi kesimlerin dikkatinden kaçırmıyor.
Bugünlerde BDP teşkilatlarında, Tutuklu ve Hükümlü Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernekleri’nin de organizesiyle fitre ve zekat toplama çalışmaları yapılıyor. Söz konusu yardım toplama çalışmaları için BDP mensubu şahıslar ve PKK yandaşı aileler seçiliyor. Bazı BDP İl Yöneticiliklerinde de, toplanan paraların bir kısmının PM üyelerinin yol, yakıt ve benzeri masrafları ile şahsi işleri için kullanıldığı belirtiliyor. Ancak toplanan paraların PKK’ya ait olması, hesabın örgüte verileceği gibi sebepler, örgütün parasını harcamaya kimsenin yetkili bulunmamasını savunanlarla diğer parti üyeleri arasında çeşitli kavgaların ve tartışmaların yaşanmasına neden oluyor.
Terör oluşumlarının, emelleri uğruna her yolu mubah gören insanlar topluluğu olduğu bir kez daha görerek ve anlayarak düşünüldüğünde, BDP ve PKK’nın istismar edici davranışlarının her zaman ve her yerde, her şekilde devam edeceği söylenebiliyor.

Helin Demir
 
Son düzenleme moderatör tarafından:

Benzer Konular

Yanıtlar
2
Görüntülenme
10B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Yanıtlar
5
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
8B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
9B
Üst