Batman Ramazan İmsakiyesi 2021 - Batman Sahur ve İftar Vakitleri

Batman iftar vakti hangi saate denk geliyor? Batman için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Batman imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Mübarek ufuklara doğru tekradan yaşamak üzereyiz. Geçtiğimiz yıldan beri beklediğimiz sevgili nihayetinde kapımızı yine çaldı. Ramazan bireyleri bir birlerine yaklaştıran bir aydır. Ramazan'ın başı esirgeme, ortası mağfiret ve sonu da cehennemden halas olma ayıdır. Cenab-ı Allah'ın bizlerin üzerine farz kıldığı oruç ibadetinin yükümlülüğünü yerine getirmek isteyen mü'minler bu vazifenin rukunlarını etraflıca bilmeli ve ona göre davranmalıdır.

Oruç saati imsak vaktinde okunan ezan ile başlar. İmsak ezanından evvel oruç tutan müslümanların yediği yemeğe sahur yemeği adı verilir. Sahur yapıldıktan sonra, imsak vakti ezan okununca oruç için niyet edilir ve akşam ezanı okununcaya kadar hiç bir şey yiyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti denmektedir.

Bu konumuzda Batman kenti için Diyanet İşleri Başkanlığının tespit edilen iftar ve sahur vakitlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbim şimdiden hepinizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul etsin.

Batman İmsakiyesi 2021​

batman imsakiye


Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Batman için Bayram Namazı vakti : 05:39

Konumuzda yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden elde edilmiştir.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst