Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Mail adresi

Ömer
Yönetici
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın e-mail adresi
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bilgisayar kullanan öğrencilere seslenerek, Oyun elbette hakkınız, ancak bilgisayarı bir oyun makinesi olarak görmeyeceğinize, bilgi ve becerilerinizi geliştirecek, eğitiminize destek olacak bir araç olarak onları en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyorum dedi.

Başbakan Erdoğan, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin ''Bilgisayarı Olmayan Kalmasın Projesi'' kapsamında düzenlenen bilgisayar dağıtım etkinliğine video konferans ile katıldı.
Başbakanlık Resmi Konutu'ndan törenin yapıldığı salona bağlanan Erdoğan, öğrencilere seslendi.
Başbakan Erdoğan, konuşmasının başında törene katılan öğrencileri, öğretmenleri ve katılımcıları sevgi ve saygıyla selamladı.

Ankara'dan öğrencileri gözlerinden öptüğünü ifade eden Erdoğan şunları kaydetti:
''Böyle bir heyecanı bana ve oradaki öğrencilerimize yaşattıkları için başta Kocaeli Büyükşehir belediyemiz olmak üzere tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Kocaeli Büyükşehir belediyemiz, 29 Mart seçimleri öncesinde Kocaeli'ndeki ilköğretim okulu öğrencilerimizin 5 yıl içerisinde bilgisayar sahibi olacağı taahhüdünde bulunmuştu.

Bugün bu taahhüdün gerçekleşiyor olmasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduğumu da ifade etmek istiyorum.
Beş yılda 130 bin dizüstü bilgisayar dağıtılacak olması, nereden bakarsanız bakın büyük bir olaydır, büyük bir hizmettir. Umut verici, heyecan verici bir adımdır.
Hepinizin bildiği gibi hükümet olarak yedi yıl boyunca eğitimi en önemli hizmet alanı olarak gördük ve eğitim sistemimizi güçlendirmek için tarihi nitelikte adımlar attık. Bizim iktidarımız döneminde bütçeden en fazla pay milli eğitime ayrıldı. Yedi yılda 133 bin yeni derslik inşa ettik. Öğrencilerimize kitapları ücretsiz olarak dağıttık. Okullarımıza 731 bin bilgisayar gönderdik. Türkiye genelinde 8 ve daha fazla dersliği olan her okulumuza olmak üzere tam 29 bin 428 bilişim teknolojisi sınıfı kurduk.''

-''BENDEN PARA VE OYUNCAK DEĞİL, DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR İSTİYORLAR''-
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 63 yeni üniversite kurduklarını ve artık Türkiye'de üniversitesi olmayan ilin kalmadığına dikkati çekerek, sözlerine şöyle devam etti:
''Eğitim noktasında hiçbir harcamadan kaçınmadık, kaçınmıyoruz. Şunu büyük bir memnuniyetle söylemek istiyorum. Bugün artık ülkemin hangi şehrine gidersem gideyim çocuklar benden dizüstü bilgisayar istiyorlar. Dikkat ediniz, artık para istemiyorlar, oyuncak istemiyorlar, dizüstü bilgisayar istiyorlar.

Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin tüm yerel yönetimlere de örnek olacak şekilde eğitim seferberliğine destek olması bu yönden de takdire şayandır.

Sevgili öğrenciler, bilgisayarlarınızın hayırlı olmasını diliyorum. Güle güle kullanın. Oyun elbette hakkınız, ancak bilgisayarı bir oyun makinesi olarak görmeyeceğinize, bilgi ve becerilerinizi geliştirecek, eğitiminize destek olacak bir araç olarak onları en iyi şekilde değerlendireceğinize inanıyorum.

Bilgisayar yerinde kullanılmadığında maalesef çocuklar için faydadan çok zarar getirebiliyor. Öğretmenlerinizin de yönlendirmesiyle bilgisayarlarınızı faydalı bir bilgi kutusuna dönüştüreceğinizden eminim. Şunu da unutmayın. Bilgisayar sizi sokaktan, sokak oyunlarından, arkadaşlarınızla diyalogdan alıkoymasın. Bilgisayar dikkat edin sizi evlerinize hapsetmesin, bilgisayar sizi ailenizden, okulunuzdan, arkadaşlarınızdan ve eğitimden uzak tutmasın. Bilinçli bir şekilde kullandığınızda bilgisayar hayatınızı kolaylaştıracak, öğrenmenizi destekleyecek başarınıza katkı sağlayacaktır.''

-''YENİ YIL BARIŞ, KARDEŞLİK YILI OLSUN''-
Kocaeli'nin zeki öğrencilerinin, bilgisayarı en yararlı şekilde kullanacaklarına inandığını vurgulayan Erdoğan, öğrencileri eğitim imkanları bakımından en iyiyi, en güzeli ve en gelişmiş teknolojiyi fazlasıyla hak ettiklerini söyledi.
Başbakan Erdoğan, genç bir nüfusu olan Türkiye'nin hızlı bir şekilde kalkındığını ifade ederek, Türkiye'nin, dünya ülkeleri arasında güçlü ekonomisiyle, güçlü dış politikasıyla ağırlıklı bir yer edindiğine dikkati çekti.

Gençleri en iyi şekilde hazırlamanın görevleri olduğunu belirten Erdoğan, geleceğin büyük Türkiye'sine eğitimli, birikimli ve donanımlı girmek için gençlerin de çok gayret sarf etmeleri gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

''Sevgili öğrenciler, sizlerden bir de isteğim var. Bilgisayarlarınızdan internete bağlandığınızda bana Elektronik posta göndermenizi ve duygularınızı benimle paylaşmanızı sizden rica ediyorum. Benim elektronik posta adresim

[email protected]

Bu projeyi hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir belediyemize, katkı ve destek veren tüm kuruluşlara ve şahıslara teşekkür ediyorum. Bu arada belediyemizden bir ricam daha var. Başlattığınız bir çalışmayı hızlandırarak devam ettirmenizi istiyorum. Bütün ilköğretim ve orta öğretim okullarında, bahçesi müsait olanlarda çok amaçlı spor salonları, kapalı spor salonları yapmanızı özellikle rica ediyorum. Bunun, hafta içi çocuklar, hafta sonunda da Aileler için kullanılmasını özellikle rica ediyorum.''
Başbakan Erdoğan, öğrencilere, bilgisayarlarının hayırlı olmasını dileyerek, öğrencilerin yeni yıllarını da kutladı. Erdoğan, ''Yeni yılınızın başarılarla dolu olmasını diliyorum. Barış, kardeşlik yılı olmasını diliyorum'' dedi.
Erdoğan, konuşmasının ardından Kocaeli'nde bulunan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu'ya teşekkür etti.

(A.A)