Baş ağrısına bitkisel çözüm

hakan Üye
Baş ağrısını geçiren bitkiler, Baş ağrısına iyi gelen bitkiler hangileri

Baş Ağrısına Bitkisel Çözüm olarak bir çok bitki kullanılmaktadır son yıllarda insanların kimyasal çözümler yerine doğal olduğundan bitkilere dönmesiylekullanımları oladukça artmıştır.Baş ağrısı için aşağıda size bir kaç alternatif vereceğim

1-Papatya Yaprağı Suyu

Papatya Yaprağı Suyu Bu bitkisel suyun kullanımı aslında çok eskidir ama son yılalrda yapılan araştırmalarda baş ağrısına çok iyi geldiği anlaşıldığı için oldukça artmıştır.

Zaten araştırmalarda kronikleşen baş ağrısı tedavisinde oldukça etkili olduğunu göstermiştir.Özellikle Amerikada bu konuda çok tüketilen bir bitkisel sudur.
Baş ağrısı için bilinen en etkili bitkisel destektir

2-Lavanta Kürü

Baş ağrısına karşı Lavanta, papatya, kekik, karabaş otu gibi bitkiler, 1 çay bardağı sıcak suya, 1 kahve kaşığı koyup 5 dakika demlenip süzülür. Bu karışımdan günde 2-4 bardak içilir.

Migren için, 2 su bardağı kaynar su içine birer tatlı kaşığı hafif ezilmiş fesleğen, defne ve oğul otu konularak 15 dakika demlenir. Günde 2-3 bardak içilir. Bu karışımın içilmesine düzenli olarak en az 1 ay devam edilirse, zamanla migrene şifa olur.

Baş ağrısından kurtulmak için 1 Bardak kaynar suya, yarım çay kaşığı toz zencefil konur, 10 dakika bekletilip, günde 3 bardak içilir.
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
LAL
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
3B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
2B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
4B
Üst