Balıkesir Ramazan İmsakiyesi 2021 - Balıkesir Sahur ve İftar Vakitleri

Balıkesir iftar vakti hangi saate denk geliyor? Balıkesir için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Balıkesir imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yeniden kutlu zamanlara doğru giriyoruz. Bir senedir hasret kaldığımız konuk nihayetinde kapımızı çaldı. Ramazanın kutlu saatleri mü`minleri bir birlerine yakınlaştıran, merhamet, mağfiret ve cehennemden kurtulma ayıdır. Ulu Allahımızın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç farizesinin yükümlülüğünü edâ etmek isteyen insanlar bu ibadetin kural ve kaidelerini etraflıca idrak etmelidir.

Oruç saati imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okununca oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Bu sayfamızda Balıkesir ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilen iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbimiz şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul eylesin.

Balıkesir İmsakiyesi 2021​

balıkesir imsakiye

Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız ve görütülemekte sorun yaşıyorsanız tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekir.

Balıkesir ilçeleri için imsak ve iftar vakitleri konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayvalık5 dk sonraBalya1 dk sonraBandırma1 dk önceBigadiç1 dk önce
Burhaniye4 dk sonraDursunbey3 dk önceEdremit3 dk sonraErdekaynı
Gömeç5 dk sonraGönen1 dk sonraHavran3 dk sonraİvrindi2 dk sonra
Kepsut1 dk önceManyasaynıM. Adası1 dk sonraSavaştepe1 dk sonra
Sındırgı1 dk önceSusurluk1 dk önce

Nisan'ın 13. günü yani Salı gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. Bu sene 30 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (8 Mayıs'ı 9 Mayıs'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 13 Mayıs Perşembe günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Balıkesir için Bayram Namazı vakti : 06:29

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
iftar duası
 

Benzer Konular

Üst