Balıkesir Ramazan İmsakiyesi 2019 - Balıkesir Sahur ve İftar Vakitleri

#1
Balıkesir iftar vakti hangi saate denk geliyor? Balıkesir için iftar ve sahur vakitleri Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Balıkesir imsakiyesi paylaşılmaktadır.

Yeniden kutlu zamanlara doğru giriyoruz. Bir senedir hasret kaldığımız konuk nihayetinde kapımızı çaldı. Ramazanın kutlu saatleri mü`minleri bir birlerine yakınlaştıran, merhamet, mağfiret ve cehennemden kurtulma ayıdır. Ulu Allahımızın hepimizin üzerine şart kıldığı oruç farizesinin yükümlülüğünü edâ etmek isteyen insanlar bu ibadetin kural ve kaidelerini etraflıca idrak etmelidir.

Oruç saati imsak saatinde okunan ezanla başlar. İmsak ezanından önce oruç tutmak isteyen mü'minlerin yediği yemeğin adına sahur yemeği denir. Sahur yemeği yenip, imsak vakti ezan okununca oruç için niyet edilir ve akşam ezanına kadar hiç bir şey yeyip içilmez. Akşam ezanı okunduğunda ise iftar yemeği yenir. Bu vakte iftar vakti adı verilmektedir.

Bu sayfamızda Balıkesir ili için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından tespit edilen iftar ve sahur saatlerine ulaşabileceksiniz.

Rabbimiz şimdiden hepimizin tuttuğu ve tutacağı oruçları yüce dergahında makbul eylesin.

Balıkesir İmsakiyesi 2019Not: Cep telefonlarınızdan giriyorsanız ve görütülemekte sorun yaşıyorsanız tablonun geniş halini görmeniz için telefonunuzu yan çevirmeniz gerekir.

Balıkesir ilçeleri için imsak ve iftar vakitleri konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Ayvalık 5 dk sonra Balya 1 dk sonra Bandırma 1 dk önce Bigadiç 1 dk önce
Burhaniye 4 dk sonra Dursunbey 3 dk önce Edremit 3 dk sonra Erdek aynı
Gömeç 5 dk sonra Gönen 1 dk sonra Havran 3 dk sonra İvrindi 2 dk sonra
Kepsut 1 dk önce Manyas aynı M. Adası 1 dk sonra Savaştepe 1 dk sonra
Sındırgı 1 dk önce Susurluk 1 dk önce


Mayıs'ın 6. günü yani Pazartesi gecesi ilk sahura kalkmış olacağız. 29 gün sürecek Ramazan ayının 26. gününü 27. güne bağlayan geceyi (31 Mayıs'ı 1 Haziran'a bağlayan gece) Kadir Gecesi olarak idrak edeceğiz.

Bildiğiniz gibi 4 Haziran Salı günü ise Ramazan Bayramı'nın ilk günü.
Balıkesir için Bayram Namazı vakti : 06:21

Yukarı yer alan veriler Diyanet İşleri Başkanlığı'nın sitesinden alınmıştır.

İftar Duası
 
Top