`Aza sahip olan değil, çok isteyen fakirdir`. Siz Seneca`nın bu düşüncesini destekliyor musunuz ?

`Aza sahip olan değil, çok isteyen fakirdir`. Siz Seneca`nın bu düşüncesini destekliyor musunuz ?

• Hayır

Oy: 0 0,0%
  • Fikrim yok

Oy: 0 0,0%

• Toplam oy
    7
hortLak c ε ή κ
`Aza sahip olan değil, çok isteyen fakirdir` demiş ünlü düşünür Seneca. Siz Seneca`nın bu düşüncesini destekliyor musunuz?

pesimist sanal alem
ben katılıyorum şahsen bnm güzel bi işim olsun ilerde bana aileme gecindirmeye yetsin borcum olmuycak kadar yeter daha fazlasını istemem :D

İstenen şeyin ne olduğuna göre değişir. Adamın tonla malı mülkü varken daha fazlasını istiyorsa bu düşünceyi desteklerim. Daha fazla hak ve ücret talep eden bir emekçiden bahsediliyorsa desteklemem.

pesimist sanal alem
ben senin yazdıklarının tam karsıtını destklerim emekci diyosun türkiye emekciler yoksulluk sınırının altından maaş alıyor ve baya calısıyorlar istmek hakları ama zengin olan bi insanın daha fazlasını istemesi tam bir aclık gözü doymaz onalrın :D

hortLak c ε ή κ
Çok az şeyle ömür geçirmek zorunda olup da bununla mutlu olmasını becerebilen, fazlasında gözü olmayanlar bir şekilde yaşadığını biliyor,yaşamı anlamlandırabiliyor. Fakat her zaman daha fazlasını isteyen kişi hiç bir zaman amacına ulaşamayacağı için sürekli fakirdir ve neyi yaşadığını anlayamayacaktır. Bir söz vardır gene bunu destekleyen (biraz konunun dışına çıksa da...) : `Hayat, bizim gelecek hakkında planlar yaparken yanıbaşımızdan geçen zamanın ta kendisidir`.

Bunu maddi değil, manevi düşünürsek daha anlamlı olacaktır.:)

ben senin yazdıklarının tam karsıtını destklerim emekci diyosun türkiye emekciler yoksulluk sınırının altından maaş alıyor ve baya calısıyorlar istmek hakları ama zengin olan bi insanın daha fazlasını istemesi tam bir aclık gözü doymaz onalrın :D

Aynı şeyi söylüyoruz . Dikkatli okusan anlarsın ... :)