Aykut Kocaman'ın anlaşması 3 yıl uzatıldı

deep Harbi Aktif Üye
Şükrü Saraçoğlu Stadı 1907 Tribünü'nde gerçekleştirilen imza törenine Aykut Kocaman'ın yanı sıra Asbaşkan Ali Yıldırım da katıldı. Fenerbahçe Asbaşkanı Ali Yıldırım, imzaların atılmasının ardından yaptığı açıklamada, 3 Temmuz'dan beri üstlerine gelindiğini belirterek, "Bizi yıkamadılar, yıkamayacaklar." dedi. Teknik Direktörleri Kocaman'ı çok sevdiklerini dile getiren Yıldırım, "Kendisi adam gibi adam ve kocaman bir yüreği var. Allah onun yolunu açık atsın." diye konuştu.

Yıldırım'dan sonra söz alan Aykut Kocaman da başta başkan Aziz Yıldırım olmak üzere yönetim kurulu üyelerine minnettarlığını sunarak, "Göreve başlamam ve görev süremle ilgili sonsuz destek için her zaman desteklerini sundular. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum. 1996'da Fenerbahçe'den ayrıldım. 2009 yılı Haziran ayında tekrar antrenör olarak döndüm. " dedi.

Genç teknik adam, her kulüpte büyük bir ve sevgi saygı gördüğünü dile getirerek, "Bunda benden kaynaklanan sebepler de vardır, çünkü insanlara saygı gösterdim. Ama bu 8 yılda içime sığdırmaya çalıştığım Fenerbahçelilik vardı. Fenerbahçe'nin esas büyüklülüğünü ayrılınca anlayabiliyor insan. 2009'da sportif direktör olarak geldim ve daha sonra istemediğim, beklemediğim halde teknik direktörlük görevine soyundum.

3 Temmuz sonrası fazlasıyla zorlukla karşı karşıya kaldık. Her zaman doğru olduğuna inandığımız şekilde kulübümüze sahip çıkmak, doğruları savunmak adına yaptığımız şeyler oldu. Sıkıntılı evrelerden geçtik. Geçtik diyorum çünkü geçtiğimize inanıyorum. Kelimelerle anlatılmayacak kadar büyüklük sığdırıyor bu camia içinde. Büyük bir şekilde kenetlendi ve bir cevap verdi. Biz de futbol takımı olarak bu cevapta ilk hazırlık maçından son Ankaragücü maçına kadar, içinde kırılmalar da olsa anlar yaşadık ama bizi hayatta tutan şey takımın büyük çoğunluğunun da sahip olduğu Fenerbahçelilik ruhuydu. Bu nedenle de teşekkürü borç biliyorum. Yeni bir serüven başlıyor. İlk gün Allah mahcup etmesin diyorum, bugün de aynı şeyi söylüyorum. Bana verilen güvene layık olmaya çalışacağım." şeklinde konuştu.

"HAFTA SONU ŞAMPİYONLUK MAÇIMIZ VAR"

Basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Aykut Kocaman, hafta sonu Galatasaray'la yapacakları derbiyi, şampiyonluk maçı olarak değerlendirdi.

Sezon başında takımdan ayrılan oyuncular ve gelecek sezonlarla ilgili transfer politikalarının sorulması üzerine Kocaman, esas tahribatın takımdan ayrılan oyuncular yerine oyuncuları takımdan ayrılmaya iten sürecin yaşattığını dile getirerek, "Evet takımtan ayrılan oyuncularımız çaplı oyunculardı. Onları elden kaybettiren tahribatı tamir etmiş görünüyoruz. Bunu tamir ettikten sonra Fenerbahçe, transferlerle eski gücünü ve haşmetini daha kolay yakalayacak. Tabii ki oyuncularla da ilgili çalışıyoruz. Ama hafta sonu şampiyonluk maçımız var. Bütün hesabımız Galatasaray'ı yenmek için olacak." cevabını verdi.