ayak oyunları..!!

Rebel Angel Harbi Kız
Dans ederken üzerinde tepinip durduğun ayaklarının bakımını düzenli olarak yaparsan, onlar da rahatlar, kuvvetlenir, sevinir.

Dans ederken kendinden geçiyor, ayaklarının üzerinde hopluyor, zıplıyor, tepinip duruyorsun! Peki, onların da bir canı olduğunu hiç mi düşünmüyorsun? Yıllardır çilemizi çeken ayaklarımızın bakımını yapmak, bir yerde boynumuzun borcu. Hele mevsim yazsa, ayaklar şıpıdık şıpıdık ortadaysa… Üstelik bir kapı gıcırtısına bile oynayan tayfadansan ve tüm gözler daima ayaklarındaysa… Tabii, bu durumda sana aşınmayacak sağlam pabuçlar da gerek. Haydi bakalım, bakımlı ve güzel ayaklarını, tarzına uygun sapasağlam ayakkabı ya da terliklerinin içine yerleştir, hem yazın hem de dansın keyfini çıkart!


1. Ayak banyosu
Banyo yaparken vücudun nasıl rahatlıyorsa, ayakların da ona özel hazırladığın bu banyoyla bak nasıl da rahatlayacaklar. Yarım bardak sütü, ayaklarını kaplayacak kadar suyla dolu bir kaba ekle. 3 çorba kaşığı badem, banyo yağı ya da zeytinyağını içine ilave et ve ocağın altını yak. Ilıyıncaya kadar bekle. Bu arada sen de tırnaklarındaki iki hafta önceden kalan ojeleri temizlemeye koyul.

2. Alet- edevatları hazırla Tırnak makasını sterilize etmek için 20 dakika kadar alkolün içinde beklet. Ya da sıcak su içerisinde, antibakteriyel bir sabunla ovarak mikroplardan arındır. Şimdi tırnaklarına şekil verebilirsin artık. Batıkları engellemek için tırnaklarını çok kısa kesmemeli ve düz kesmeye dikkat etmelisin. Sonra da tırnaklarının kenarlarını törpüleyerek yuvarlayabilirsin.

3. Daldır Sütlü karışımı ocaktan al. Çok sıcak olmamasına dikkat et. Bunu genişçe bir kaba boşalt ve ayaklarını da içine daldır. Sütün içerisindeki laktik asit, ölü deri hücrelerinin çözünmesini ve erimesini sağlayacak, yağ ise nasırları yumuşatacak. 10 dakika bekledikten sonra, ayaklarını karışımın içinden çıkar. Pedikür törpüsü ile ölü derileri ve yumuşayan nasırları temizle. Ardından ayaklarını yıka.

4. Şekerli peeling Daldır ¼ bardak şekeri, her zaman kullandığın vücut losyonu ya da yağına macun haline gelinceye kadar ekle ve karıştır. Ayağının altına bir havlu ya da plastik bir çanta koy ki, annenin gözünden sakındığı halısı yapış yapış olmasın. Bu macunla ayaklarını bir güzel ov ve peeling’inin yaratacağı o mükemmel yumuşaklığı hisset.

5. Oh, yumuşacık Bir bardak sütü ve bir iki tane salatalığı blender’a at ve karıştır. Harika kokuyor, değil mi? Şimdi bu güzel kokulu karışımı bacaklarına ve ayaklarına sür. Salatalık cildini nemlendirecek ve genişleyen kan damarlarının daralmasına yardımcı olacak. Süt ise ayaklarına ve bacaklarına parlaklık verecek. 5 dakika bekle ve yıka.

6. Maskele Ayaklarına bol miktarda yoğun bir nemlendirici sür. Sonra da ayaklarını yemek saklar gibi, stretch film ile sar, sarmala. Kendini garip mi hissediyorsun? Dur daha! Temiz bir havluyu kaynar suya sok ve çıkar. Bir dakika kadar soğumasını bekle ve havluyu da ayaklarına güzelce sar. Ayaklarının ter içinde kalmasına aldırma. Nemlendirici ve sıcaklık ayaklarına ilaç gibi gelecek.

7. Ojelen Daldır Ojenin etrafa bulaşmaması için parmaklarının arasına parmakarası süngeri ya da elinle döndüreceğin selpakları yerleştir. Şimdi ojeni tırnaklarına sürmeye başlayabilirsin. Fırçada kalan ojeyi her seferinde şişenin ağzına sıyırarak temizle ki, üzerinde kalanlar diğer seferinde tırnağında minik baloncuklar oluşturmasın.

8. Ektiğini biç Daldır Artık açık ayakkabılarını gerine gerine giyebilir, gönül rahatlığınca dans edebilir ve ayaklarını herkesin gözünün içine soka soka tepinebilirsin.

:D:D:D
 

Benzer Konular

Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Yanıtlar
0
Görüntülenme
1B
Üst